Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka Żegluga

Już dziś początek imprezy Żagle 2022 w Szczecinie

Dziś rozpoczyna się największe wydarzenie w Szczecinie – „Żagle 2022”. Trzydniowa impreza trwająca od  19-21 sierpnia , łączy w sobie tradycje marynistyczne, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnie. A wszystko to na szczecińskich nabrzeżach. 

U stóp Wałów Chrobrego zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewamy się kilkudziesięciu jednostek, wśród których pojawią się perełki, których do tej pory nie było w stolicy Pomorza Zachodniego. Las żagli będzie można podziwiać także na Łasztowni. North East Marina zostanie wypełniona po brzegi. Podobnie, jak w poprzednich latach do Szczecina wpłyną także okręty wojskowe oraz jednostki portowe Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Żagle to także ogromne familijne święto, którego bogaty program zachęca do wyjścia z domu. Po dwóch stronach Odry pojawią się strefy aktywności, animacje oraz muzyczne sceny.

Podczas Żagli będzie można odwiedzić Strefę Dziecięcą, Jarmark pod Żaglami, Food Port, Craft Beer Zone, wesołe miasteczka, stoiska partnerów i sponsorów, na których nie będzie brakowało atrakcji, Wyspę Grodzką oraz wiele innych miejsc, które będą rozlokowane na Łasztowni, Placu Adama Mickiewicza, Wałach Chrobrego oraz ulicach Komandorskiej i Admiralskiej. Dla usprawnienia komunikacji brzegi Odry zostaną połączone mostem pontonowym. Wzorem ubiegłego roku, ulica Jana z Kolna zostanie otwarta i ruch będzie odbywał się na niej bez większych utrudnień, jedynie z miejscowymi ograniczeniami.

Żagle to także wielkie muzyczne święto. Muzyka wybrzmi na kilku scenach. Będzie nas słychać zarówno na scenie szantowej zlokalizowanej na tarasie widokowym Wałów Chrobrego, Wyspie Grodzkiej, na placu Solidarności, w Amfiteatrze, a także na głównej scenie, która pojawi się na Łasztowni w pobliżu zejścia z mostu pontonowego.

źródło Centrum Żeglarskie / fot. Żagle 2022

Zobacz podobne

Witkowski: Certyfikacja jest ważna, żebyśmy mieli jakąkolwiek kontrolę nad morskimi farmami wiatrowymi

BS

43 lata temu w Stoczni Szczecińskiej zwodowano statek naukowo-badawczy „VITYAZ”

PL

W 2021 r. zaplanowano 700 mln zł na przekop Mierzei Wiślanej

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie