Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu

W kołobrzeskim porcie pojawił się drugi kosz morski do wyławiania odpadów z basenów portowych. Tym razem kosz został zamontowany w Porcie Rybackim u zbiegu Nabrzeża Skarpowego oraz Nabrzeża Postojowego. System czyszczenia wód powierzchniowych został zakupiony ze środków Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania “Morze i Parsęta”. Za obsługę kosza będzie odpowiadać Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg w ramach podpisanego w 2021 roku porozumienia ze stowarzyszeniem.

Kosz morski PortBin tide jest urządzeniem przechwytującym unoszące się na wodzie odpady pływające. Powierzchnia objęta działaniem urządzeń łącznie to około 16 400 m2. Zasięg urządzenia to promień 50 metrów, pojemność torby śmietnikowej urządzenia osiąga 30kg odpadów. Rocznie może zebrać do pół tony odpadów. Urządzenie zasilane jest przez małą 560-750 WATT-ową zatapialną pompę pod napięciem 220 V. Kosz nie jest mocowany na sztywno do nabrzeża jak w koszach SEABIN i swobodnie unosi się na wodzie. Efektem rzeczowym ma być redukcja zanieczyszczeń unoszących się na wodzie co daje końcowy efekt ekologiczny.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku przy współpracy z Fundacją Mare pierwszy w Kołobrzegu kosz morski został zamontowany w Basenie Solnym przy ulicy Warzelniczej.

Źródło/fot.: Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

Zobacz podobne

Zachodniopomorskie/ Ponad 150 ton śniętych ryb trafiło do utylizacji

KM

Pogłębiarka toru wodnego Świnoujście-Szczecin wydobyła niewybuch z czasów II wojny

AB

Nord Stream 2 bez sankcji dla kluczowej firmy?

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie