Polski Portal Morski
Aktualności

Do Szczecina przypłynie olbrzymi wycieczkowiec. Najlepiej będzie go widać z północnego cypla Łasztowni

W piątek, 26 sierpnia, do szczecińskiego portu zawinie morski wycieczkowiec MV Balmoral, z ponad tysiącem pasażerów na pokładzie. Zacumuje przy Nabrzeżu Polskim, czyli za chłodnią na Łasztowni, po drugiej stronie Kanału Grodzkiego.

Balmoral został zbudowany w 1988 roku w stoczni Meyer Werft w Papenburgu w Niemczech. Ma 218 metrów długości i może zabrać ponad 1,3 tysiąca pasażerów. Obecnie pływa pod banderą Wysp Bahama, jego armatorem jest Fred. Olsen Cruise Lines. 

Szczecin będzie jednym z przystanków podczas rejsu reklamowanego jako wyprawa szlakiem zamków i pałaców północnej Europy. Balmoral spędzi tutaj jeden dzień. Zacumowany statek najlepiej oglądać z północnego cypla Łasztowni. Gdy będzie wpływał i wypływał z portu, z bliska będzie można go zobaczyć z nabrzeży na Golęcinie i Gocławiu. 

Wycieczkowiec wypłynął 19 sierpnia z portu Rosyth koło Edynburga w Szkocji, a pierwszymi odwiedzonymi miastami na jego trasie były Fredericia w Danii i Kłajpeda na Litwie. W środę Balmoral był jeszcze w Gdańsku. Po wypłynięciu ze Szczecina załoga weźmie kurs na Sassnitz na niemieckiej wyspie Rugia. 

Pod koniec maja do Szczecina przypłynął inny duży statek tego typu – Deutschland. – Więcej pełnomorskich wycieczkowców w tym roku nam nie awizowano – informuje Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Źródło: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,do_szczecina_przyplynie_olbrzymi_wycieczkowiec_najlepiej_bedzie_go_widac_z_polnocnego_cypla_lasztowni,id-42116.html

Fot.: Vessel Finder

Zobacz podobne

Polscy marynarze Morskiej Jednostki Rakietowej w ćwiczeniu Sea Shield 21

AB

Mikroplastiku w morzach jest więcej niż sądzono

BS

Utworzenie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie