Polski Portal Morski
Aktualności

Zachodniopomorskie/ Ponad 150 ton śniętych ryb trafiło do utylizacji

Od 13 do 23 sierpnia w ośmiu transportach do utylizacji trafiło 150 150 kg śniętych ryb. W środę zaplanowany jest kolejny transport – poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

„Jesteśmy na tę chwilę w takim ustabilizowanym momencie. Liczba tych śniętych ryb nie spada, ale też nie rośnie. Cały czas działamy w zakresie wyciągania śniętych ryb, tak by przerywać proces wtórnego zakażania rzeki, tutaj działamy nieustępliwie” – poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Na Odrze uruchomiono dwa aeratory, które mają natleniać wodę – pierwszy w okolicy kąpieliska Dziewoklicz, a drugi w centrum miasta. Trzecie urządzenie ma zostać zainstalowane w środę na wysokości Podjuchy w prawobrzeżnej części Szczecina.

Jak przekazał wojewoda zachodniopomorski, moc jednego aeratora zainstalowanego na Odrze wynosi 60 000 000 mg tlenu/h.

Poinformował też o 31 pompach napowietrzających rzekę, które zlokalizowane są w siedmiu miejscach w regionie m.in. Gryfinie, Moczyłach i w Szczecinie.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Podpisano umowę na projekt przebudowy Mostu Siennickiego w Gdańsku

JJ

Prace przy budowie tunelu, nawet bez Wyspiarki, posuwają się do przodu

BS

Wody Polskie: zwiększenie ochrony przeciwpowodziowej Krosna Odrzańskiego

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie