Polski Portal Morski
Aktualności

Zachodniopomorskie/ Ponad 150 ton śniętych ryb trafiło do utylizacji

Od 13 do 23 sierpnia w ośmiu transportach do utylizacji trafiło 150 150 kg śniętych ryb. W środę zaplanowany jest kolejny transport – poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

„Jesteśmy na tę chwilę w takim ustabilizowanym momencie. Liczba tych śniętych ryb nie spada, ale też nie rośnie. Cały czas działamy w zakresie wyciągania śniętych ryb, tak by przerywać proces wtórnego zakażania rzeki, tutaj działamy nieustępliwie” – poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Na Odrze uruchomiono dwa aeratory, które mają natleniać wodę – pierwszy w okolicy kąpieliska Dziewoklicz, a drugi w centrum miasta. Trzecie urządzenie ma zostać zainstalowane w środę na wysokości Podjuchy w prawobrzeżnej części Szczecina.

Jak przekazał wojewoda zachodniopomorski, moc jednego aeratora zainstalowanego na Odrze wynosi 60 000 000 mg tlenu/h.

Poinformował też o 31 pompach napowietrzających rzekę, które zlokalizowane są w siedmiu miejscach w regionie m.in. Gryfinie, Moczyłach i w Szczecinie.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Międzynarodowe instytucje powinny naciskać na Rosję, by odblokowała porty

BS

Dwunasta w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

BS

Do Baltic Hub w Porcie Gdańsk zawinęła pierwsza jednostka w ramach serwisu oceanicznego FAL 1

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie