Polski Portal Morski
Aktualności

 Naftoport przejdzie pod zarząd pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie wykonywał prawa z akcji w gdańskim Naftoporcie – wynika z informacji zamieszczonej w środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

W środę w wykazie prac legislacyjnych zamieszczono informację o projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonuje Prezes Rady Ministrów lub inni członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy Rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa.

Jak przypomniano, Rada Ministrów na wniosek ministra właściwego ds. aktywów państwowych może przekazać premierowi lub innemu członkowi rządu, pełnomocnikowi rządu lub państwowej osobie prawnej, w tym jednoosobowej spółce Skarbu Państwa, wykonywanie praw z akcji lub udziałów należących do Skarbu Państwa.

Zgodnie z informacją w wykazie, wykonywanie praw z akcji w gdańskim Naftoporcie ma być przekazane pełnomocnikowi rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Za opracowanie projektu odpowiada Ministerstwo Aktywów Państwowych. Projekt ma być przyjęty przez rząd w III kwartale tego roku.

Gdański terminal Naftoportu jest jedynym w Polsce terminalem morskich przeładunków ropy i największym terminalem przeładunkowym paliw ciekłych.

źródło PAP/ fot. Naftoport

Zobacz podobne

Termin składania ofert na budowę Portu Zewnętrznego w Gdyni przesunięty do czerwca

AB

PGNiG Obrót Detaliczny: wzrost sprzedaży CNG i LNG w 2020 roku

AB

Portugalska marynarka wojenna uratowała na Atlantyku rannego samotnego żeglarza z Polski

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie