Polski Portal Morski
Aktualności

Ponad 18 tysięcy uczestników drugiej edycji projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru”

Ponad 18 tysięcy mieszkańców i turystów, spędzających wakacje nad polskim morzem, odwiedziło strefę edukacyjną zorganizowaną przez Fundację PGE – „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”.

II edycja naszego projektu edukacyjnego spotkała się z jeszcze liczniejszym odbiorem niż w zeszłym roku. Z edukacyjnych stref PGE skorzystało ponad 18 tys. osób, co pokazuje, że z każdym rokiem morskie farmy wiatrowe budzą coraz większe zainteresowanie. To ważne, żeby jak najwięcej osób miało możliwość dowiedzenia się o morskiej energetyce wiatrowej, która już niedługo zmieni oblicze polskiej energetyki i zapewni nam niezależność energetyczną – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

W ramach projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru”, od 8 lipca do 16 sierpnia, na plażach w Ustce, Łebie i Sasinie znajdowały się specjalne strefy, w których zarówno mieszkańcy, jak i turyści przebywający nad Morzem Bałtyckim, niezależne od wieku, mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii i morskich farm wiatrowych.

Na odwiedzających Plaże PGE czekało kilka stref tematycznych, w tym m.in. strefa interaktywnej edukacji, strefa wiedzy, strefa edukacyjno-warsztatowa czy strefa sportowa. 

Uczestnicy biorąc udział w atrakcjach zdobyli ponad 16 tysięcy nagród i wytworzyli 879 kWh energii na energo-rowerze.

W ramach projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru” odbyły się trzy spotkania z przedstawicielami Nadleśnictw ze Szczecinka, Lęborka i Choczewa, podczas których można było wziąć udział w warsztatach wypalania w drewnie, z rozpoznawania śladów zwierząt na piasku czy budowania domków dla owadów. Podczas pokazów Ratownictwa Wodnego WOPR ze Słupska i Gniewina można było zdobyć wiedzę na temat pierwszej pomocy. Co weekend odbywały się również spotkania ze sportowcami wspieranymi przez PGE, w tym z przedstawicielami Kadry Narodowej w windsurfingu m.in. Zofią Klepacką, Maciejem Rutkowskim i Mają Dziarnowską. Dodatkowo w każdą niedzielę miały miejsce pokazy kina plenerowego oraz akustyczne koncerty o zachodzie słońca z udziałem takich muzyków, jak: harfistka – Alicja Garczarek, saksofonista – Aleksander Kamiński czy skrzypek – Natan Kosętka.

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany przez Fundację PGE w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją projektu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim, zgodnie z którym do 2040 roku PGE będzie posiadać przynajmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach.

Źródło/fot.: PGE

Zobacz podobne

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC

KM

Via Carpatia coraz dłuższa

BS

Przygotowania na trzech statkach Saipemu, które ułożą Baltic Pipe na Bałtyku

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie