Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Turystyka Ważne

Polskie Malediwy na Półwyspie Helskim

W Kuźnicy u wybrzeży Półwyspu Helskiego powstał archipelag małych wysepek, które budzą niemałe zainteresowanie a wszystko dzięki temu że wyglądaja one wyjątkowo egzotycznie.

Uformowały się w wyniku pogłębiania wejścia do portu w Kuźnicy. Jak tłumaczą autorzy zdjęć, polskie Malediwy powstały w wyniku pogłębiania wejścia do portu morskiego w Kuźnicy. Na zdjęciach widać również infrastrukturę, która służy do przeprowadzania prac.

 Wysepki powstały w wyniku prac prowadzonych aktualnie w portach i przystaniach Zatoki Puckiej wraz z odkładem urobku na brzeg morski. Docelowo zostanie on wyrefulowany na wyznaczony odcinek brzegu morskiego, a głębokości w tym obszarze przywrócone do stanu pierwotnego – powiedziała Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

Autorzy tego niesamowitego zdjęcia –  Agata Logiewa i Wojtek Radwański, którzy wspólnie prowadzą projekt fotograficzny b_a_l_t_y_k, mieli sporo szczęścia, ponieważ wysepki będzie można podziwiać jedynie przez miesiąc.

źródło media/ Instagram b_a_l_t_y_k / Fot. B a ł t y k

Zobacz podobne

Gdańsk/ Partia Zieloni apeluje o ratowanie Zatoki Gdańskiej

JJ

Największy zbiornik LNG przykryty

BS

Gdańsk/ Statek Rix Gulf pływający pod portugalską banderą uderzył w jednostkę Urzędu Morskiego Zodiak II

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie