Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Turystyka Ważne

Polskie Malediwy na Półwyspie Helskim

W Kuźnicy u wybrzeży Półwyspu Helskiego powstał archipelag małych wysepek, które budzą niemałe zainteresowanie a wszystko dzięki temu że wyglądaja one wyjątkowo egzotycznie.

Uformowały się w wyniku pogłębiania wejścia do portu w Kuźnicy. Jak tłumaczą autorzy zdjęć, polskie Malediwy powstały w wyniku pogłębiania wejścia do portu morskiego w Kuźnicy. Na zdjęciach widać również infrastrukturę, która służy do przeprowadzania prac.

 Wysepki powstały w wyniku prac prowadzonych aktualnie w portach i przystaniach Zatoki Puckiej wraz z odkładem urobku na brzeg morski. Docelowo zostanie on wyrefulowany na wyznaczony odcinek brzegu morskiego, a głębokości w tym obszarze przywrócone do stanu pierwotnego – powiedziała Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

Autorzy tego niesamowitego zdjęcia –  Agata Logiewa i Wojtek Radwański, którzy wspólnie prowadzą projekt fotograficzny b_a_l_t_y_k, mieli sporo szczęścia, ponieważ wysepki będzie można podziwiać jedynie przez miesiąc.

źródło media/ Instagram b_a_l_t_y_k / Fot. B a ł t y k

Zobacz podobne

ORP CZAJKA w ćwiczeniu OCEAN 2020

BS

Porty Afryki Południowej otwarte dla rosyjskich okrętów

KM

ORP Hydrograf – 45 lat pod biało-czerwoną banderą

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie