Polski Portal Morski
Aktualności

 Przywrócono żeglugę przez Bosfor po odholowaniu statku z ukraińskim zbożem

Przewożący ukraińską kukurydzę statek Lady Zehma został odholowany po tym, gdy w czwartek wieczorem na krótko utknął w cieśninie Bosfor, wstrzymując żeglugę tą trasą – poinformowały tureckie media. Ruch przez cieśninę został przywrócony.

173-metrowa jednostka osiadła na mieliźnie z powodu awarii steru. Ruch morski przez Bosfor został tymczasowo zawieszony – relacjonowała turecka telewizja TRT Haber. W piątek ok. godz. 1.30 czasu polskiego po ponad dwugodzinnej akcji ratunkowej statek został odholowany i zacumowany na kotwicowisku na południe od Stambułu. Cieśninę otwarto dla żeglugi.

Podczas incydentu nikt nie został ranny – przekazało biuro gubernatora Stambułu.

Przewożący kukurydzę statek towarowy wypłynął z ukraińskiego portu Czarnomorsk i kierował się do Rawenny we Włoszech. Rejs odbywał się w ramach zawartego w lipcu między Ukrainą, Rosją, Turcją i ONZ porozumienia o odblokowaniu ukraińskich portów czarnomorskich dla eksportu zbóż.

Wspólne Centrum Koordynacyjne w Stambule przekazało, że dzięki umowie do środy z ukraińskich portów wywieziono 1,55 mln ton zbóż i innych produktów spożywczych oraz wydano zgodę na 139 rejsów do i z Ukrainy.

źródło PAP/ fot.TT Nexta

Zobacz podobne

GK PGNiG: solidne wyniki mimo trudnych warunków rynkowych

KM

Pierwszy masowiec B 657 PŻM ze szczecińskiej stoczni

BS

Prezes PGE: strategia spółki wpisuje się w ambitne cele PEP 2040

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie