Polski Portal Morski
Aktualności

Zachodniopomorskie. Wszystkie zapory na Odrze zostaną rozebrane

Zapory ustawione na Odrze spełniły swoją funkcję i w piątek zostaną rozebrane. Nie obserwujemy pojawiania się kolejnych śniętych ryb – poinformował PAP Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

W dziesięciu miejscach na Odrze do piątku ustawionych było jeszcze 19 zapór. W szczytowym momencie było ich łącznie 29 w siedemnastu lokalizacjach. Pierwsze zdemontowano pod koniec sierpnia m.in. w Widuchowej, Krajniku Dolnym, Mniszkach, Lubnicy i Żabnicy.

„Zapory spełniły swoją funkcję, nie obserwujemy już śniętych ryb, dlatego jeszcze dzisiaj zapory zostaną rozebrane” – poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego Michał Ruczyński.

Od 13 sierpnia z Odry na odcinku zachodniopomorskim wydobyto ponad 168 ton śniętych ryb, które trafiły do utylizacji.

Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Odrze utrzymują się korzystne warunki tlenowe. W piątek w Szczecinie przy Moście Cłowym i w Jeziorze Dąbie poziom tlenu wynosi 6 mg/l, przy Moście Długim 5,13 mg/l, w Stepnicy 4,9 mg/l, a w Widuchowej 8,13 mg/l. Minimalna wartość pozwalająca rybom na normalne bytowanie to 4 mg/l.

W weekend możliwe kolejne decyzje w sprawie zakazu korzystania z wód Odry, który obowiązuje do odwołania. Wyłączone z zakazu zostały Zalew Szczeciński i Roztoka Odrzańska

Źródło: PAP Fot.: PSP

Zobacz podobne

Na największej wyspie Estonii ruszył patrol dronowy, monitorujący wody Estonii, Łotwy i Finlandii

BS

Rośnie liczba porzucanych marynarzy

AB

Saab dostarczy Marynarce Wojennej system do szkoleń w zwalczaniu okrętów podwodnych

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie