Polski Portal Morski
Aktualności

MŚJ i U23 w kajakarstwie – drugie złoto Klatt i Ostrowskiej

Martyna Klatt i Sandra Ostrowska po raz drugi stanęły na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata juniorów i U23 w kajakarstwie w węgierskim Szegedzie. Polki triumfowały w młodzieżowej dwójce na 500 m.

Drugi dzień finałów regat był bardzo udany dla biało-czerwonych, bowiem aż sześciokrotnie stawali na podium. Oprócz Klatt i Ostrowskiej, po złoto w tej samej konkurencji sięgnęli młodzieżowcy Jakub Stepun i Bartosz Grabowski. Ten duet dwa tygodnie temu zdobył srebrny medal mistrzostw Europy seniorów, ale na dystansie 200 m.

Klatt i Ostrowska to połowa osady K4, która w piątek zdobyła złoto. W rywalizacji dwójek Polki wyraźnie wygrały finał, o ponad sekundę wyprzedzając Włoszki. Trzecie były Meksykanki. Trener seniorskiej kadry kajakarek Tomasz Kryk nie musi się zatem martwić o następczynie Karoliny Nai, czy Marty Walczykiewicz.

W kategorii młodzieżowej dwa medale dołożyły dwie kanadyjkowe czwórki na dystansie 500 m. Żeńska osada (Angelika Dorozińska, Aleksandra Jacewicz, Katarzyna Szperkiewicz i Julia Walczak) zdobyły srebro przegrywając tylko z Kanadą. Z kolei Juliusz Kitewski, Adrian Kłos, Norman Zezula oraz Krystian Hołdak uplasowali się na trzeciej pozycji za Węgrami i Ukrainą.

Dwa kolejne medale wywalczyli juniorzy: Alex Borucki i Jarosław Kajdanek sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata w dwójce na 500 m. Natomiast męska czwórka w składzie: Kacper Damian Sieradzan, Rafał Poklepa, Piotr Kujawa i Marceli Krawiec zdobyła brązowy medal na dystansie 500 m.

Ostatnie finały mistrzostw świata zaplanowano na niedzielę.

źródło pap, fot. https://sport.poinformowani.pl/

Zobacz podobne

Boże Narodzenie na statkach PŻM – jak wyglądają?

Autor

Małopolskie/ Wstrzymano kursowanie promu na Wiśle w Spytkowicach

BS

MSZ: Spotkanie Rządowych Koordynatorów ds. Inicjatywy Trójmorza

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie