Polski Portal Morski
Aktualności

MŚJ i U23 w kajakarstwie – drugie złoto Klatt i Ostrowskiej

Martyna Klatt i Sandra Ostrowska po raz drugi stanęły na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata juniorów i U23 w kajakarstwie w węgierskim Szegedzie. Polki triumfowały w młodzieżowej dwójce na 500 m.

Drugi dzień finałów regat był bardzo udany dla biało-czerwonych, bowiem aż sześciokrotnie stawali na podium. Oprócz Klatt i Ostrowskiej, po złoto w tej samej konkurencji sięgnęli młodzieżowcy Jakub Stepun i Bartosz Grabowski. Ten duet dwa tygodnie temu zdobył srebrny medal mistrzostw Europy seniorów, ale na dystansie 200 m.

Klatt i Ostrowska to połowa osady K4, która w piątek zdobyła złoto. W rywalizacji dwójek Polki wyraźnie wygrały finał, o ponad sekundę wyprzedzając Włoszki. Trzecie były Meksykanki. Trener seniorskiej kadry kajakarek Tomasz Kryk nie musi się zatem martwić o następczynie Karoliny Nai, czy Marty Walczykiewicz.

W kategorii młodzieżowej dwa medale dołożyły dwie kanadyjkowe czwórki na dystansie 500 m. Żeńska osada (Angelika Dorozińska, Aleksandra Jacewicz, Katarzyna Szperkiewicz i Julia Walczak) zdobyły srebro przegrywając tylko z Kanadą. Z kolei Juliusz Kitewski, Adrian Kłos, Norman Zezula oraz Krystian Hołdak uplasowali się na trzeciej pozycji za Węgrami i Ukrainą.

Dwa kolejne medale wywalczyli juniorzy: Alex Borucki i Jarosław Kajdanek sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata w dwójce na 500 m. Natomiast męska czwórka w składzie: Kacper Damian Sieradzan, Rafał Poklepa, Piotr Kujawa i Marceli Krawiec zdobyła brązowy medal na dystansie 500 m.

Ostatnie finały mistrzostw świata zaplanowano na niedzielę.

Zobacz podobne

Melitopol – pierwszy statek z pochylni bocznej

BS

Zlot wyścigowych morskich łodzi motorowych – coroczny Poker Runs Germany – Trzebież.