Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Tylko w sierpniu do Gdańska przypłynęło ponad 1 mln ton węgla

Tylko w sierpniu do portu w Gdańsku sprowadzono ponad 1 mln ton węgla; do końca roku może być to od 4 do 5 mln ton – poinformował w czwartek wiceprezes Morskiego Portu Gdańsk Sławomir Michalewski. Dodał, że w sumie przez cały 2022 r. w porcie przeładowanych może być ok. 6 mln ton węgla.

W sierpniu weszło (do portu Gdańsk – PAP) 1 mln 70 tys. ton, (…) idąc tym tempem, a coraz więcej węgla się pojawia, do końca roku tylko przez Gdańsk to (będzie – PAP) co najmniej 4 do 5 mln ton – powiedział dziennikarzom podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Michalewski pytany, ile węgla sprowadzono do portu Gdańsk.

Według szacunków wiceprezesa przez cały 2022 r. w porcie przeładowanych może być ok. 6 mln ton węgla.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Spółka Akcyjna powstał w 1998 roku jako spółka prawa handlowego i działa na podstawie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz Kodeksu spółek handlowych. Zastąpił on Zarząd Portu Gdańsk SA i kontynuuje tradycje poprzedników oraz jest jedynym podmiotem zarządzającym portem. Udziałowcami spółki są: Skarb Państwa, gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy.

Źródło: PAP Fot.: ZMPG

Zobacz podobne

Politechnika Morska zaprasza przyszłych studentów. Co oferuje?

KM

Premier Egiptu: dochody Kanału Sueskiego spadły o ponad 50 proc. wskutek ataków Huti

KM

W Sopocie rozpoczął się Kongres Polskie Porty 2030

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie