Polski Portal Morski
Aktualności

Izrael dostawami LNG do Europy zastąpić 10 proc. rosyjskiego gazu

Izrael chce przyczynić się do złagodzenia kryzysu energetycznego w Europie i może zastąpić swoimi dostawami około 10 procent gazu, który Rosja dostarczała do tej pory do Europy – poinformował w poniedziałek izraelski premier Jair Lapid na konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Berlinie.

„Być może uda nam się zwiększyć eksport gazu do Europy, miejmy nadzieję, że będzie to możliwe w przyszłym roku” – powiedział Lapid.

Izrael i Egipt podpisały w czerwcu w Kairze, w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, memorandum w sprawie dostaw skroplonego gazu do Europy. Zgodnie z tym dokumentem Izrael ma dostarczać do sąsiedniego Egiptu gaz, który ma być tam skroplony i eksportowany do Europy tankowcami.

Lapid mówił o „wysiłkach zmierzających do zastąpienia dostaw rosyjskiego gazu do Europy”; Izrael może obecnie zastąpić około 10 proc. rosyjskiego gazu – pisze dpa. Ponadto Izrael ma wiele start-upów zajmujących się energią odnawialną – powiedział premier.

Źródło: PAP Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Służby celne zajęły czternaście jachtów, które miały trafić do Rosji

KM

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej z zadaniem transportu medycznego w ramach ,,Akcji Serce”

AB

Nowe zasoby gazu ziemnego w województwie lubelskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie