Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Urząd Morski w Szczecinie zbuduje nowe nabrzeża

Urząd Morski w Szczecinie przygotowuje się do budowy dwóch nabrzeży w małych portach w Lubiniu i Wolinie. Nabrzeża są już projektowane. Mają powstać w przyszłym roku mówi Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego.

– Jeśli chodzi o to co dzieje się w Wolinie i Lubiniu, to prace projektowe. Lubin jest portem typowo rybackim. Jeśli chodzi o Wolin projekt, który wykonujemy to nowa przystań rybacka, dużo się dzieje w naszych małych portach – mówi Zdanowicz.

Dotychczas Urząd Morski wybudował pomost w Niechorzu, W Trzebieży właśnie jest odbierane nowe nabrzeże, w Lubiniu też pierwsze nabrzeże jest gotowe.

– Przede wszystkim infrastruktura dostępowa jest niezbędna do tego, żeby statki mogły zawijać do tych portów czy przystani, dzięki temu remontowi falochrony, które były w złym stanie zostały wyremontowane – mówi Zdanowicz.

Inwestycje w większości są prowadzone dla rybaków. Nowa infrastruktura pozwoli korzystać z małych portów przez kolejne dziesięciolecia.

źródło Radio Szczecin/ fot.kamienski.info

Zobacz podobne

Promowe inwestycje w PŻB. 140 mln zł z budżetu państwa

KM

Niemcy/ Minister gospodarki: nie pozwolimy na uruchomienie Nord Stream2

BS

Gdynia Sailing Days – medalowy początek Polaków

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie