Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Polska zabezpieczyła zapasy węgla na zimę

Węgla nie zabraknie, Polska zakontraktowała tyle węgla, ile potrzeba by zastąpić ten z Rosji.

Teraz jest on transportowany statkami do kraju – mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Porty odnotują znaczący wzrost przeładunków węgla – dodaje.

– Jesteśmy już w zasadzie na etapie całkowitego zamknięcia wolumenu, który przypłynie do Polski. Mamy już przygotowany plan współpracy z operatorami, którzy zamawiają węgiel, rozładowują go w porcie i wywożą go różnymi drogami. Tak, aby w stu procentach zabezpieczyć zapotrzebowanie Polski – mówi wiceminister infrastruktury.

Import węgla to duża szansa dla Szczecina – mówi Marek Gróbarczyk. Zaznacza, że nie ma sygnałów, aby porty nie radziły sobie z przeładunkami.

– Porty realizują wszystkie zakontraktowane i ponad zakontraktowane przeładunki. Wykorzystują wszystkie swoje moce przeładunkowe. W związku z tym, porty na pewno staną na wysokości zadania – mówi wiceminister infrastruktury.

Jeszcze we wrześniu rząd poda wielkość przeładunków węgla, jaki trafił do Polski.

źródło Radio Szczecin / fot.OT Logistics

Zobacz podobne

PGNiG: własne wydobycie gazu na szelfie norweskim w 2022 r. rzędu 3 mld m sześc.

BS

Piąta dostawa LNG dla PGNiG do Kłajpedy.

BS

Senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności odwiedzili budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie