Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Polska zabezpieczyła zapasy węgla na zimę

Węgla nie zabraknie, Polska zakontraktowała tyle węgla, ile potrzeba by zastąpić ten z Rosji.

Teraz jest on transportowany statkami do kraju – mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Porty odnotują znaczący wzrost przeładunków węgla – dodaje.

– Jesteśmy już w zasadzie na etapie całkowitego zamknięcia wolumenu, który przypłynie do Polski. Mamy już przygotowany plan współpracy z operatorami, którzy zamawiają węgiel, rozładowują go w porcie i wywożą go różnymi drogami. Tak, aby w stu procentach zabezpieczyć zapotrzebowanie Polski – mówi wiceminister infrastruktury.

Import węgla to duża szansa dla Szczecina – mówi Marek Gróbarczyk. Zaznacza, że nie ma sygnałów, aby porty nie radziły sobie z przeładunkami.

– Porty realizują wszystkie zakontraktowane i ponad zakontraktowane przeładunki. Wykorzystują wszystkie swoje moce przeładunkowe. W związku z tym, porty na pewno staną na wysokości zadania – mówi wiceminister infrastruktury.

Jeszcze we wrześniu rząd poda wielkość przeładunków węgla, jaki trafił do Polski.

źródło Radio Szczecin / fot.OT Logistics

Zobacz podobne

Morscy górnicy naftowi

BS

GIOŚ: do tej pory wykonaliśmy ponad 50 tys. analiz, które pokazują, w jakim stanie jest Odra

BS

Wyładunek warszawskich tramwajów na OT Port Gdynia

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie