Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Zachodniopomorskie/ Zakaz połowu ryb na Odrze został zniesiony

Znosimy zakaz połowu ryb na Odrze – poinformował w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Decyzja o wprowadzeniu zakazu podjęto w sierpniu, była ona związana z zagrożeniem ekologicznym.

„Mam nadzieję, że wędkarze będą rozsądni i zastosują się do zasady +no kill+ czyli +złów i wypuść+ wprowadzonej przez PZW” – przekazał w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak podkreślił, „przed tą decyzją wsłuchaliśmy się w liczne głosy środowiska wędkarzy i rybaków, a także opinie naukowców i odpowiednich służb”.

Zakaz amatorskiego połowu ryb, na całym zachodniopomorskim odcinku Odry oraz na Jeziorze Portowym, obowiązywał od 13 sierpnia. Uchwałę, w trybie pilnym, podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

„Nie oznacza to jednak końca naszej walki o czystą Odrę. Rybie należy dać możliwość przemieszczania się w górę rzeki. Niezbędne będą kontrolne połowy oraz analiza ekosystemu, aż do momentu intensywniejszego korzystania z rzeki. W tej sprawie będę kontynuował spotkania ze specjalistami” – dodał Geblewicz.

Zakaz miał obowiązywać do 30 września. Związany był z katastrofą ekologiczną na Odrze. 

źródło PAP/ fot.Newspix.pl / Piotr Jedzura

Zobacz podobne

PŻB powołała spółkę, która zajmie się flotą serwisową obsługującą morskie farmy wiatrowe

JK

Na Zalewie Szczecińskim „rosną” sztuczne wyspy

MZ

Urząd Morski w Gdyni: ruszył II etap prac dot. przekopu przez Mierzeję Wiślaną

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie