Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Zachodniopomorskie/ Zakaz połowu ryb na Odrze został zniesiony

Znosimy zakaz połowu ryb na Odrze – poinformował w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Decyzja o wprowadzeniu zakazu podjęto w sierpniu, była ona związana z zagrożeniem ekologicznym.

„Mam nadzieję, że wędkarze będą rozsądni i zastosują się do zasady +no kill+ czyli +złów i wypuść+ wprowadzonej przez PZW” – przekazał w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak podkreślił, „przed tą decyzją wsłuchaliśmy się w liczne głosy środowiska wędkarzy i rybaków, a także opinie naukowców i odpowiednich służb”.

Zakaz amatorskiego połowu ryb, na całym zachodniopomorskim odcinku Odry oraz na Jeziorze Portowym, obowiązywał od 13 sierpnia. Uchwałę, w trybie pilnym, podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

„Nie oznacza to jednak końca naszej walki o czystą Odrę. Rybie należy dać możliwość przemieszczania się w górę rzeki. Niezbędne będą kontrolne połowy oraz analiza ekosystemu, aż do momentu intensywniejszego korzystania z rzeki. W tej sprawie będę kontynuował spotkania ze specjalistami” – dodał Geblewicz.

Zakaz miał obowiązywać do 30 września. Związany był z katastrofą ekologiczną na Odrze. 

źródło PAP/ fot.Newspix.pl / Piotr Jedzura

Zobacz podobne

Po 16 miesiącach pierwszy wycieczkowiec wpłynął do Wenecji

BS

Dzienny rekord przepływu statków w Kanale Sueskim

BS

Zaproszenie na seminarium i spotkania typu business mixer z norweskimi firmami.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie