Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” odznaczeni przez prezydenta RP Andrzeja Dudę

Ponad czterdziestu pracowników Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” otrzymało złote medale za długoletnią służbę, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu głowy państwa, medale wręczył stoczniowcom wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

– Ważna jest nazwa tego medalu, bo on nie jest za pracę, ale za wieloletnią służbę. Każdy z nas podejmuje aktywność zawodową, ale państwo otrzymaliście ten medal, ponieważ swoją pracę traktujecie jako coś więcej niż tylko sposób zarabiania na życie, traktujecie ją jak służbę – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
– Państwo jako pracownicy jesteście największą wartością firmy. Niedawno stocznia obchodziła jubileusz 70-lecia działalności. Zostało już tylko 30 lat do pięknego jubileuszu 100-lecia istnienia zakładu. Miejmy nadzieję, że przez ten czas „Gryfia” będzie się rozwijała i będzie obecna na mapie przemysłu stoczniowego w Polsce – dodał wojewoda.
Dziękując prezydentowi za odznaczenia i gratulując pracownikom, prezes stoczni przypomniał o trudnej historii ostatnich lat, kiedy przyszłość stoczni stała pod znakiem zapytania.

– Nie byłoby „Gryfii” i nie mielibyśmy dzisiaj czego świętować, gdyby nie jej pracownicy i ich aktywna obrona firmy, szczególnie w ostatnich 15 latach.
Mam nadzieję, że wszystko, do czego się zobowiązaliśmy jako zarząd, doprowadzi „Gryfię” do tego punktu, w którym nie na 100, ale na 110 procent jej byt i dalsze funkcjonowanie będzie zapewnione – powiedział prezes MSR „Gryfia” Krzysztof Zaremba.

źródło Infomare/ fot. msrgryfia

Zobacz podobne

Portugalia/ Media: nowy kanał żeglugowy Polski to kolejny krok zrywania rosyjskich więzów

BS

„Ptaszki” nowej ery

BS

Postęp prac przy modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie