Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

To już 39. w tym roku dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła 187. dostawa gazu dla PGNiG od początku istnienia gazoportu. Gazowiec FLEC VIGILANT dostarczył z USA około 90 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji. Dostawa odbyła się na mocy długoterminowego kontraktu zawartego z Cheniere Energy Inc.

PGNiG odebrało w tym roku 39 dostaw skroplonego gazu ziemnego w terminalu w Świnoujściu. Oznacza to, że w ciągu bieżącego roku, PGNiG sprowadziło do Świnoujścia więcej dostaw, niż przez cały ubiegły rok. W kolejnych miesiącach PGNiG planuje utrzymać tempo odbioru LNG.

Od początku 2022 r. terminal LNG w Świnoujściu dysponuje mocami regazyfikacji umożliwiającymi import 6,2 mld m3 gazu ziemnego rocznie. PGNiG ma zarezerwowaną pełną przepustowość gazoportu. Ponadto spółka korzysta z terminalu LNG w litewskiej Kłajpedzie, gdzie od maja tego roku przyjęła już cztery ładunki skroplonego gazu ziemnego. Po uruchomieniu gazociągu Polska-Litwa, LNG odbierane w Kłajpedzie, po regazyfikacji, jest przesyłane do Polski.

Źródło: PGNiG Fot.: Vessel Finder

Zobacz podobne

Dwa Wydziały AMS z nominacją do tytułu SYMBOL 2022

KM

Gróbarczyk: koncentrujemy nasze działania, by przywrócić poziom nawodnienia terenów w Wielkopolsce

BS

Ścieki znów płyną do Wisły. Niepokojące informacje przekazał prezes Wód Polskich

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie