Polski Portal Morski
Aktualności

Jednostki dla Głównego Inspektora Rybołówstwa Morskiego już na ukończeniu

Stocznia Euro-Industry z Ustki w wyniku zawartego kontraktu w 2021 roku realizuje dwie morskie jednostki kontrolno-inspekcyjne projektu Nelton. Statki zbudowane dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego mają zostać oddane do użytku wiosną 2023r.

Jednostki będą służyć do prowadzenia działań kontrolnych i patrolowych, eskortowania statków rybackich do najbliższego portu oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki temu wzmocniony zostanie system ochrony rybołówstwa morskiego oraz zwiększy się bezpieczeństwo na wodach Bałtyku oraz na terenach portowych: Kołobrzeg, Ustka i Darłowo.

Zamówione jednostki to jednokadłubowe, stalowe statki o długości blisko 26 metrów i szerokości 6,15 m. Mają osiągać co najmniej 12 węzłów prędkości i zapewniać warunki socjalne dla 7 członków załogi i 4 inspektorów. Pierwsza jednostka – Kontroler-31 dla placówki macierzystej w Ustce zostanie przekazana armatorowi wiosną 2023 r., natomiast druga jednostka – Kontroler-35 dla portu w Kołobrzegu .

źródło Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego / fot. girm.gov.pl

Zobacz podobne

Opłata Krajowa – kolejny program Wód Polskich dla wędkarzy, który rozszerza możliwości programu Nasze Łowiska!

KM

Baltic Hub: trwają ostatnie przygotowania do pełnego uruchomienia czwartej suwnicy RMG

PL

Gdańsk: powstał portal Archiwum Wspomnień Stoczniowca

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie