Polski Portal Morski
Aktualności

Budowa Baltic Pipe zakończona

W najbliższy wtorek gazociąg Baltic Pipe zostanie otwarty. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele trzech państw: Norwegii, Danii i Polski.

W ramach inwestycji wybudowano pierwszy dla Polski gazociąg podwodny – mówi Iwona Dominiak z Gaz-Systemu.

– Uroczystość odbywa się w Goleniowie, ponieważ jest to pierwsza tłocznia dostarczonego przez morze Bałtyckie i Pogorzelicę gazu, która będzie go przesyłać dalej na zachód i południe Polski. Goleniów jest jakby pierwszą tłocznią, która podnosi ciśnienie i nadaje kierunek tym molekułom gazu, które zostaną sprowadzone z szelfu norweskiego do odbiorców w całej Polsce – mówi Dominiak.

Gazociąg Baltic Pipe jest już napełniony gazem.

– Wszystkie elementy Baltic Pipe, które realizował Gaz-System, są nagazowane. To znaczy: gazociąg podmorski, Niechorze-Płoty, Goleniów-Lwówek oraz trzy tłocznie gazu – mówi Iwona Dominiak z Gaz-Systemu.

Roboty przy budowie gazociągu trwały dwa lata, licząc od momentu zawarcia umów z wykonawcami. Gaz gazociągiem Baltic Pipe popłynie 1 października.

Uroczystość otwarcia odbędzie się na tłoczni gazu w Goleniowie.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM sfinansuje bezpłatny transport do atrakcji turystycznych podczas majówki w Świnoujściu

BS

Zespół portów Szczecin i Świnoujście będzie miał nowy statek pożarniczy

Autor

„Dar Młodzieży” zawitał do Świnoujścia!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie