Polski Portal Morski
Aktualności

Naimski: nie ma niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa kraju

Ostatnie 30 lat to były zmagania o niezależność energetyczną Polski. Niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa nie będzie – mówił w piątek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego Piotr Naimski.

W piątek – w 46. rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników – podczas uroczystości w Belwederze Piotr Naimski, wraz ze współzałożycielami KOR Antonim Macierewiczem i Mirosławem Chojeckim, został odznaczony najwyższym odznaczeniem państwowym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Naimski ocenił, że przez ostatnie 30 lat toczyły się „nieustające zmagania” w celu zabezpieczenia energetycznego Polski. Podkreślił, że uważał, a „dzisiaj w zasadzie wszyscy na szczęście (uważają – PAP), że niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa w kraju nie będzie”. „Po 30 latach – to długo trwało – tę rosyjską pętlę zrzucamy. Za cztery dni w Szczecinie, niektórzy spośród nas, spotkamy się i będzie to uroczyste uruchomienie tego gazociągu do Norwegii (Baltic Pipe – PAP)” – dodał.

„Dziękuję Polsce za uznanie tego, co robiłem przez 50 lat, dziękuję za uznanie tego, co było 40 parę lat temu, ale bardzo dziękuję za to, co było w ciągu ostatnich prawie siedmiu lat” – wskazał Naimski. „To nie byłoby możliwe – osiągnięcie tego sukcesu bez wsparcia pana prezydenta, (…) premierów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, bez kolegów z rządu, administracji, spółek bezpośrednio zaangażowanych w ten projekt. Nie byłoby możliwe bez oparcia w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości” – wymieniał. 

Źródło: PGNiG Fot.: GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM otrzymał decyzję lokalizacyjną dla gazociągu Lewin Brzeski – Nysa

PL

Ciąg dalszy prac przy budowie tunelu w Świnoujściu

BS

Polacy pamiętają o mogiłach rodaków

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie