Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Poczta Polska wyemitowała znaczek „Przekop Mierzei Wiślanej”

Poczta Polska wyemitowała znaczki pocztowe przedstawiające przekop przez Mierzeję Wiślaną widziany z lotu ptaka. Do urzędów pocztowych trafi ich w sumie 5 mln sztuk. Wartość znaczka „Przekop Mierzei Wiślanej” to 60 groszy.

Znaczek o nazwie „Przekop Mierzei Wiślanej” zaprezentowano w środę w Urzędzie Pocztowym Elbląg 1. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski oraz wiceprezes Wiesław Włodek, poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski i podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Na znaczku znajduje się fotografia przedstawiająca przekop przez Mierzeję Wiślaną z lotu ptaka, a na kopercie pierwszego dnia obiegu (FDC) – schemat kanału żeglugowego i koniecznej infrastruktury.

„Poczta Polska upamiętnia na znaczkach pocztowych nie tylko ważne rocznice i postacie. Nasze wydawnictwa filatelistyczne stanowią także świadectwa przełomowych i ważnych wydarzeń, których jesteśmy świadkami. Otwarcie nowej drogi wodnej, kanału łączącego ziemię elbląską z morzem bez wątpienia zasługuje na upamiętnienie na znaczku pocztowym” – przekazał prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski, cytowany w informacji.

Znaczek ma format 31,25 x 25,5 mm, jego wartość to 60 groszy. W sumie wydrukowano 5 mln tego typu znaczków.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną otwarto w minioną sobotę. Kanał łączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. W niedzielę przez nową drogę wodną przeprawiło się 95 jednostek.

Poczta Polska zaznaczyła, że znaczek „Przekop Mierzei Wiślanej” nie jest jedynym wydawnictwem spółki, na którym zaprezentowano polskie drogi wodne, które – jak wskazano – kilka lat temu zostały zaprezentowane na serii kartek pocztowych.

„Motywy morskie i marynistyczne są zaś częstym tematem znaczków pocztowych. Przed kilkoma dniami Poczta Polska uczciła jubileusz latarni Rozewie, wprowadzając do obiegu walor filatelistyczny emisji +200 lat latarni morskiej Rozewie+” – napisano w informacji prasowej. 

źródło PAP/ fot.Poczta Polska

Zobacz podobne

IV Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”. Czas na finał – zwycięzców poznamy w środę

KM

Umowa grantowa opiewająca na blisko 100 mln euro podpisana

KM

Polskie porty są najbardziej konkurencyjne na południowy wybrzeżu Bałtyku

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie