Polski Portal Morski
Aktualności Historia

W Gdyni powstał mural z ORP Błyskawicą

Za sprawą Muzeum Marynarki Wojennej przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta, Gdynia wzbogaciła się o kolejny okolicznościowy mural, który powstał na ścianie bloku przy ul. Abrahama 71.

Mural powstał na rocznicę wejścia do służby ORP Błyskawica. 25 listopada 1937 r. w Cowes, miejscu budowy okrętu, po raz pierwszy została podniesiona na nim biało-czerwona bandera. Jednym z elementów obchodów upamiętniających słynny niszczyciel i jego historię, będzie właśnie mural symbolicznie prezentujący „Błyskawicę”, noszącą podczas II wojny światowej numer taktyczny „H34”.

Już 3 października Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni uroczyście zaprezentuje najnowsze dzieło, które ma upamiętnić rocznicę 85 lat od momentu podniesienia bandery na sławnym ORP Błyskawica. 3 października – to również data nieprzypadkowa – w październiku 1936 r. nazwa „Błyskawica” weszła do historii polskiej Marynarki Wojennej. Odbył się wówczas chrzest i wodowanie słynnego okrętu.

Źródło/fot.: MMW

Zobacz podobne

Odszkodowania marynarskie: prawne ABC po wypadku na statku

KD

Grupa Orlen otworzyła na Słowacji 10 nowych stacji paliw

KM

Inwestycje przeciwpowodziowe, poprawa jakości wód, pogłębianie Odry. Ogrom zadań przed Wodami Polskimi w Szczecinie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie