Polski Portal Morski
Aktualności

W. Brytania/ Minister obrony: kupimy dwa okręty do ochrony podmorskich kabli i rurociągów

Brytyjski rząd zobowiązał się niedawno do zakupu dwóch specjalistycznych okrętów, które pomogą chronić podwodne kable oraz rurociągi – poinformował w niedzielę minister obrony Ben Wallace podczas konferencji Partii Konserwatywnej w Birmingham.

Jak wyjaśnił, jeden z nich – wielozadaniowy okręt do patrolowania dna morza – zostanie zakupiony przed końcem tego roku, po czym zostanie przystosowany w Wielkiej Brytanii do tych zadań, a do służby wejdzie pod koniec przyszłego roku, natomiast drugi zostanie zbudowany w Wielkiej Brytanii i będzie zabezpieczał wszystkie potencjalne wrażliwe sfery na dnie morskim.

Wallace powtórzył opinię wyrażoną dzień wcześniej przez premier Liz Truss, że to Rosja jest odpowiedzialna za uszkodzenie gazociągów Nord Stream.

W środę dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin w rozmowie z „Daily Telegraph” ponownie ostrzegł, że Rosja może zaatakować podmorską infrastrukturę krajów zachodnich, taką jak kable telekomunikacyjne lub rurociągi – albo też satelity w przestrzeni kosmicznej

źródłlo PAP/ fot.Getty Images

Zobacz podobne

Projekt Polimery Police na ostatniej prostej. Już niedługo pierwsza dostawa propanu

BS

Na wodach brytyjskich zatrzymano pierwszy rosyjski superjacht

KM

Wielka Brytania, USA, Kanada i Japonia wprowadzają zakaz importu rosyjskiego złota

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie