Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

41. dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu w tym roku

Pierwsza październikowa dostawa LNG dla PGNiG dotarła do Terminala LNG. Gazowiec Tembek dostarczył z Kataru około 120 mln m sześc. gaz ziemny (po regazyfikacji). To 41. dostawa do polskaiego terminalu w tym roku i 189. od początku jego działania.

PGNiG przekazało, że ostatnia dostawa w trzecim kwartale, podobnie jak dzisiejsz przypłynęła do Świnoujścia z Kataru zgodnie z umowa z Qatargas. Najwięcej dostaw w trzecim kwartale pochodziło jednak ze Stanów Zjednoczonych. Łącznie w trzecim kwartale PGNiG odebrało w Świnoujściu ok. 1,4 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

Intensyfikacja dostaw LNG to ważny element działań dywersyfikacyjnych realizowanych przez PGNiG oraz uniezależniania Polski od dostaw gazu z Rosji. Łącznie od początku roku Grupa Kapitałowa PGNiG odebrała 46 ładunków o wolumenie ok. 51,9 TWh, co odpowiada ok. 4,5 mld m sześc. surowca po regazyfikacji, z czego do Świnoujścia trafiło 40 dostaw. Pokazuje to skalę intensyfikacji dostaw – rok wcześniej w tym samym okresie PGNiG odebrało 26 ładunków o wolumenie 32 TWh, co oznacza, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Spółka zwiększyła wolumen dostaw o ponad 60 procent.

Źródło: PGNiG Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Dar Młodzieży organizuje nabór załogi!

KM

Premier: Baltic Pipe jest zakończeniem epoki zależności od gazu rosyjskiego

KM

Na jakim etapie jest modernizacja Kanału Dębickiego?

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie