Polski Portal Morski
Aktualności

Politechnika Morska robi milowy krok w edukacji

Politechnika Morska będzie miała symulator morskiej elektrowni wiatrowej – to tylko jeden z wielu wątków poruszanych podczas konferencji poświęconej energii z wiatraków.

Uczelnia kształci już kadry, które będą obsługiwać morskie elektrownie wiatrowe, bo to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin – mówi Jaromir Mysłowski, dziekan wydziału mechanicznego Politechniki Morskiej.

– Mamy już studentów drugiego roku, teraz mamy kolejny nabór i będziemy szykowali następne. Przygotowujemy się do tego, aby kształcić kadry na potrzeby firm, które z nami współpracują, a także wszystkich innych. Za chwilę będą one bardzo potrzebne, ze względu na rozgrywające się w Polsce wydarzenia. To znaczy, że idzie przetarg, czy są różne projekty związane z morskimi elektrowniami wiatrowymi – mówi Mysłowski.

Studenci mogli potrenować cumowanie do morskiego wiatraka na symulatorze statku serwisowego – mówi Grzegorz Szatkowski z firmy produkującej symulatory.

– Na konferencji pokazujemy jeden z naszych symulatorów łodzi CTV do obsługi farm wiatrowych na morzu. One dostarczają załogi do konserwacji i napraw turbin wiatrowych czy wiatraków. Są to symulatory, które służą szkoleniu operatorów tego typu łodzi. Zanim wyjdą na morze i będą się szkolić na prawdziwych maszynach, żeby nabyli umiejętności wirtualnych. Taka maszyna wybacza błędy – mówi Szatkowski.

Podczas konferencji firmy serwisujące morskie wiatraki szukały przyszłych pracowników. Oferowały też szkolenia dla studentów.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Prezydent Turcji: chcemy wzmocnić eksport zboża i nawozów z Rosji do krajów rozwijających się

KM

W Danii wznowiono prace budowlane na wstrzymanych odcinkach lądowej części gazociągu Baltic Pipe

KM

Coraz więcej kontenerów zagubionych na morzu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie