Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Japonia/ Ministerstwo obrony: prowadzimy z USA wspólne manewry z udziałem lotniskowca

Japonia i USA prowadzą wspólne manewry wojskowe z udziałem amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan na wodach w pobliżu japońskich wysp w reakcji na ciągłe próby rakietowe Korei Północnej – ogłosiło w sobotę japońskie ministerstwo obrony.

Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu do morza u swojego wschodniego wybrzeża. Była to szósta próba rakietowa w ciągu 12 dni. We wtorek Pjongjang po raz pierwszy od 2017 roku wystrzelił pocisk balistyczny, który przeleciał na Japonią.

„W coraz trudniejszym środowisku bezpieczeństwa otaczającym Japonię, w tym (w obliczu) ciągłego wystrzeliwania przez Koreę Północną pocisków balistycznych, Siły Samoobrony Japonii i Siły Zbrojne USA prowadzą dwustronne ćwiczenia” – poinformował resort w Tokio w komunikacie przytaczanym przez agencję Reutera.

Ćwiczenia, w których bierze udział również japoński niszczyciel, trwają od 1 października – ogłosiło ministerstwo, nie podając przy tym daty zakończenia manewrów.

Wcześniej w tym tygodniu siły USA przeprowadziły wspólne ćwiczenia z armią Korei Południowej. W reakcji na nasilenie prób rakietowych Korei Północnej władze w Seulu i Tokio zapowiadały poszerzenie zakresu wspólnych manewrów z USA. Rząd Japonii zasygnalizował też zbrojenia.

źródło pap, fot. wikipedia

Zobacz podobne

Ambasador USA w Polsce: Baltic Pipe to inwestycja w przyszłość Polski

KM

Druga próba przepłynięcia Bałtyku wpław

JK

Nowy Prezes ZMPSiŚ SA na okres VIII wspólnej kadencji Zarządu

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie