Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Pierwszy gazowiec niebawem w Policach

Pierwszy gazowiec przypłynie do nowego terminalu w Policach jeszcze w tym roku. Przywiezie propan. Gaz będzie wykorzystany do rozruchu instalacji.

W polickim porcie wybudowano terminal gazowy, gdzie będzie przyjmowany propan i etylen. 

– Zaawansowanie tego subprojektu jest już ogromne, bo zbliżamy się małymi krokami do stu procent. Pierwszy gazowiec jeszcze w tym roku przybije do tego terminala – mówi Andrzej Łuc, prezes Portu Police. 

Gazowiec zacumuje do nowego nabrzeża, które jest przystosowane do głębokości 12,5 metra. Nowy gazoport będzie miał zdolność około 30 procent gazoportu w Świnoujściu. 

– Ten terminal to jest wielka inwestycja, sam terminal jest wart ponad miliard złotych. Cała inwestycja Polimery Police to ponad 7 miliardów złotych. Z punktu widzenia polickiego portu to największa w historii inwestycja, z której się cieszymy i której otwarcie niebawem – powiedział Łuc. 

W Policach stanęły trzy zbiorniki przystosowane do przechowywania dwóch rodzajów gazu. Port w Policach rozrasta się, dzięki m.in. pogłębieniu toru wodnego do Szczecina do 12,5 metra.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Grupa Azoty

Zobacz podobne

26 lat temu w Stoczni Szczecińskiej rozpoczęła się budowa statku dla Shella

BS

Siły Floty Północnej rozpoczęły ćwiczenia na morzu Barentsa w Arktyce

BS

Rusza pierwszy etap zamówień na wykonanie elementów offshore Equinora i Polenergii

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie