Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Pierwszy gazowiec niebawem w Policach

Pierwszy gazowiec przypłynie do nowego terminalu w Policach jeszcze w tym roku. Przywiezie propan. Gaz będzie wykorzystany do rozruchu instalacji.

W polickim porcie wybudowano terminal gazowy, gdzie będzie przyjmowany propan i etylen. 

– Zaawansowanie tego subprojektu jest już ogromne, bo zbliżamy się małymi krokami do stu procent. Pierwszy gazowiec jeszcze w tym roku przybije do tego terminala – mówi Andrzej Łuc, prezes Portu Police. 

Gazowiec zacumuje do nowego nabrzeża, które jest przystosowane do głębokości 12,5 metra. Nowy gazoport będzie miał zdolność około 30 procent gazoportu w Świnoujściu. 

– Ten terminal to jest wielka inwestycja, sam terminal jest wart ponad miliard złotych. Cała inwestycja Polimery Police to ponad 7 miliardów złotych. Z punktu widzenia polickiego portu to największa w historii inwestycja, z której się cieszymy i której otwarcie niebawem – powiedział Łuc. 

W Policach stanęły trzy zbiorniki przystosowane do przechowywania dwóch rodzajów gazu. Port w Policach rozrasta się, dzięki m.in. pogłębieniu toru wodnego do Szczecina do 12,5 metra.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Grupa Azoty

Zobacz podobne

Postępy budowy promu dla Polferries

KM

Podsumowanie Rolex Fastnet Race 2021

BS

Wycieczkowiec „Balmoral” nie zawinie do Szczecina

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie