Polski Portal Morski
Aktualności

Wicepremier Błaszczak: eksplozje gazociągów Nord Stream nie były przypadkowe

Wybuchy rurociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim nie były przypadkowe – mówił w piątek w Brukseli po spotkaniu tzw. Bukareszteńskiej Dziewiątki wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Przede wszystkim rozmawialiśmy o sytuacji na Ukrainie; o tym, jakie wnioski płyną z wojny, która toczy się na Ukrainie; jakie wnioski płyną z napaści rosyjskiej na Ukrainę. Jednym z tych wniosków jest zapewnienie bezpieczeństwa jeśli chodzi o infrastrukturę krytyczną. Nie ulega żadnej wątpliwości, że nie przypadkiem doszło do tych wydarzeń na Morzu Bałtyckim związanych z eksplozjami gazociągu Nord Stream” – oświadczył Błaszczak.

„My przede wszystkim koncentrujemy się na współpracy związanej ze wsparciem Ukrainy; na współpracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa. O szczegółach nie będę państwu mówił, dlatego, że mają one charakter poufny, natomiast rozmawialiśmy o współpracy, żeby zachować bezpieczeństwo również w tej dziedzinie” – dodał. 

źródło PAP/ fot. TT

Zobacz podobne

Spotkanie ministrów transportu V4 zakończone

AB

Sri Lanka/ Od tygodnia płonie wypełniony chemikaliami kontenerowiec

AB

Czekając na Zapad-2021. Rosyjska armia w basenie Morza Bałtyckiego

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie