Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Premier: w portach są 4 miliony ton węgla

Od wielu miesięcy ściągamy węgiel z całego świata; ilość węgla zgromadzonego w portach sięga około 4 milionów ton – poinformował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek podczas odprawy z kierownictwem MSWiA i wojewodami.

Premier na początku spotkania podkreślił, że wojna Rosji przeciwko Ukrainie wywołała wiele turbulencji i problemów, a jednym z nich jest dostarczenie ciepła.

„Mamy ciepło systemowe i tutaj troszczymy się o to, żeby do elektrociepłowni dotarł węgiel, żeby gaz był możliwy również do nabycia. Ale mamy też to ciepło pochodzące ze źródeł indywidualnych, czyli z pieców” – wyjaśnił Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że od wielu miesięcy – co najmniej od czasu nałożenia embarga na węgiel rosyjski – węgiel ściągany jest do Polski z całego świata. „Przed chwilą zakończyłem spotkanie sztabu węglu. Wiem, że ilość węgla zgromadzonego już w portach sięga około 4 mln ton, a więc nie są to małe ilości” – powiedział.

źródło PAP/ fot. ZMPG

Zobacz podobne

Schody widokowe w Międzyzdrojach odzyskają dawne życie

PL

Woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami w zachodniopomorskim

BS

Piąta dostawa LNG dla PGNiG do Kłajpedy.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie