Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Kolejny tydzień na budowie tunelu w Świnoujściu

W poprzednich tygodniach na wyspie Uznam, w budynku wentylatorni VC1 zakończono prace nad konstrukcją pod suwnicę i sam jej montaż. W budynku Trafo TK1 kontynuowana jest konstrukcja ponad płytą fundamentową, a w budynku Trafo TK3 trwają roboty wykończeniowe i instalacyjne roboty wewnętrzne. W komorze startowej trwa natomiast zasypka zachodniej części komory pod płytę jezdni.

W tunelu, na odcinku T3 zakończono budowę barier energochłonnych. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 oprócz uszczelniania całej konstrukcji, układane są prefabrykaty typu U oraz filigrany wraz ze zbrojeniem płyty jezdnej.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin uszczelniane są ściany szczelinowe. Na rampie i w tunelu wykonywane są roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. Trwa także hydrofobizacja, czyli proces zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury ścian szczelinowych oraz montaż paneli aluminiowych, na wcześniej zamontowanych konstrukcjach pod elewację. Plac budowy jest porządkowany.

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami wszystkie prace mają się zakończyć do końca tego roku, a w pierwszych miesiącach 2023 zaplanowane są odbiory techniczne, a następnie otwarcie przeprawy. Aktualnie otwarcie tunelu planowane jest w maju 2023 roku.

źródło / fot./ mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Zatruta woda przyczyną padania ryb. Ktoś wysypał pestycyd do rzeki

JJ

Trójport Polski jako centrum logistyczne Europy

KM

Brytyjski lotniskowiec płynie na Bałtyk

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie