Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Plac składowy świnoujskiego portu handlowego jest pełen węgla

To miejsce pod względem bezpieczeństwa energetycznego kraju, stało się jednym z najistotniejszych. Surowiec trafi do różnych części kraju, ale ogrzeje także świnoujskie mieszkania.

W niedzielę końca dobiegnie rozładunek 80 tysięcy ton węgla, które trafiły do portu handlowego. Surowiec z RPA, za pomocą specjalnych taśm rozładunkowych, przerzucany jest z Nabrzeża Górników na plac składowy, gdzie spoczywają całe hałdy surowca. W tym roku do miejscowego portu trafił już milion ton węgla koksującego i energetycznego.

Ten wynik pozwala mówić o odpowiednim zabezpieczeniu ciepła dla Polaków, w tym Świnoujścian. Miejscowy samorząd – dzięki współpracy z OT Portem, zagwarantował mieszkańcom dostępność surowca w przystępnej cenie.

Ostatecznie jego sprzedażą i dystrybucją wśród wyspiarzy zajmował się będzie Węglobud. Zapotrzebowanie na węgiel złożyła ponad setka mieszkańców.

źródło Radio Szczecin/ fot. Daniel Lenik; Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Ekologiczne inwestycje w Orlen Południe na końcowym etapie realizacji

KM

Pogłębienie toru wodnego stało się faktem. Inwestycja otwiera zachodniopomorskie porty na świat

KM

PKN Orlen: spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą przy budowie morskich farm wiatrowych

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie