Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Ważne

Finanse, kapitał, gospodarka a niepewność geopolityczna

Kołobrzeg. Konferencja „Czas na pieniądz”

Już 26 października, w Kołobrzegu rozpoczyna się 23. edycja Międzynarodowej Konferencji Zarządzanie Finansami. Trzydniowe spotkanie naukowców i praktyków zakończy się w piątek. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury. Patronat medialny sprawuje portal Polska-Morska.

Finanse osobiste, wycena przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w jednostkach samorządu terytorialnego, analiza finansowa, rynek kapitałowy, restrukturyzacja przedsiębiorstw – to obszary, wokół których toczą się dyskusje ekspertów i praktyków od pierwszych edycji. Ale w dynamicznym otoczeniu nabierają zupełnie innych kontekstów, zawłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej i po pandemicznej. Debaty zapowiadają się bardzo ciekawie.

Pojawią się też tematy makroekonomiczne związane z inflacją, trendami w bankowości centralnej i komercyjnej, wyzwaniami w sektorze energetyki i sesja współorganizowana przez GPW na temat reformy wskaźników referencyjnych stopy procentowej – wylicza prof. Dariusz Zarzecki z Katedry Finansów i Bankowości Uniwersytetu Szczecińskiego, jednocześnie przewodniczący Rady Programowej Konferencji Zarządzanie Finansami.
Istotną częścią konferencji będą debaty dotyczące gospodarki morskiej, transportu, logistyki, shippingu, perspektyw rozwoju żeglugi promowej, przemysłu stoczniowego czy też kierunków rozwoju polskich portów. Wśród uczestników dyskusji będą szefowie najważniejszych podmiotów tej branży. Oczywiście nie zabraknie dyskusji dotyczących szans, jakie przed nasza gospodarką otwiera branża offshore.

Organizatorami XXIII Międzynarodowej Konferencji Zarządzanie Finansami jest Katedra Finansów i Bankowości Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce oraz Stowarzyszenie Absolwentów Master of Business Administration. Współorganizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury, resort jest objął również Patronat Honorowy nad wydarzeniem. Patronat medialny nad Konferencją sprawuje portal Polska-Morska.pl
PJ / fot. Shutterstock

Zobacz podobne

Polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

BS

75 lat Urzędu Morskiego w Szczecinie!!

JJ

Inauguracja działalności międzynarodowego Collegium Intermarium

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie