Polski Portal Morski
Aktualności

W portach przeładowano we wrześniu o 265,9 proc. więcej węgla rdr

W polskich portach we wrześniu tego roku przeładowano o 265,9 proc. więcej węgla i koksu w porównaniu do września 2021 r. – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Dodano, że w okresie styczeń–wrzesień przeładunki tych surowców wzrosły o 99,6 proc. rdr.

Zgodnie z danymi GUS we wrześniu 2022 r. w krajowych portach przeładowano o 265,9 proc. więcej węgla i koksu w ujęciu rok do roku. W ciągu dziewięciu miesięcy od początku br. ich przeładunki wzrosły o 99,6 proc. względem analogicznego okresu 2021 r.

GUS podał że przeładunki ropy naftowej, łącznie z przetworami naftowymi, wzrosły we wrześniu o 76,5 proc. rdr. W okresie styczeń-wrzesień przeładunki ropy naftowej łącznie z przetworami naftowymi zwiększyły się o 31,8 proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej.

Z informacji GUS wynika ponadto, że we wrześniu br. obroty ładunkowe w portach morskich wyniosły 10,3 mln ton, tj. o 34,9 proc. więcej niż rok wcześniej. W okresie styczeń–wrzesień br. przeładowano 83,7 mln ton ładunków, czyli o 18,5 proc. więcej niż przed rokiem.

Źródło: PAP Fot.: Port Gdańsk

Zobacz podobne

Pętla Mazurska z dwoma tunelami pod wzniesieniem, koszty – 167 mln zł

BS

Baltic Power pierwszą na świecie morską farmą wiatrową wykorzystującą niskoemisyjną stal

PL

Przeładunki ropy w Naftoporcie na koniec roku przekroczą 36 mln ton

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie