Polski Portal Morski
Aktualności

Media w Hiszpanii: Rosjanie omijają sankcje, sprzedając na M. Śródziemnym paliwo z tankowców

Rosjanie poprzez pływające pod banderami innych państw tankowce sprzedają na Morzu Śródziemnym ropę naftową, co służy omijaniu unijnych sankcji nałożonych na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę – napisały we wtorek hiszpańskie media.

Według dzienników “El Faro de Ceuta” oraz “La Razon” sprzedaż i tankowanie paliwa odbywa się w kilku miejscach zachodniej oraz wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Jednym z nich jest położona w Afryce Północnej hiszpańska enklawa Ceuta.

Z informacji hiszpańskich mediów wynika, że proceder prowadzony z inicjatywy Rosji, nazywany “sprzedażą-widmo”, odbywa się na wodach międzynarodowych.

Jak ustalił “El Faro de Ceuta”, jednym ze statków sprzedających rosyjską ropę na pełnym morzu jest pływający pod banderą Wysp Marshalla tankowiec Sti Finchley, który od kilku dni przebywa w rejonie Ceuty. Wśród sprzedających rosyjską ropę jednostek były też tankowce pływające m.in. pod flagami Malty, Wysp Marshalla oraz Włoch.

Dziennik sprecyzował, że poza Ceutą do “sprzedaży-widmo” na Morzu Śródziemnym dochodziło w ostatnich miesiącach na wodach wody wokół Malty, a także w okolicach greckiego portu Kalamata i egipskiej Aleksandrii.

Źródło: PAP Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

ORP Albatros w poszukiwaniu torpedy na Zatoce Puckiej

BS

Edukacja morska od najmłodszych lat. Jest porozumienie

KM

ORP Błyskawica już odholowany do stoczni

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie