Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Polimery Police. Wielka inwestycja na ukończeniu

Prace na placu budowy Polimery Police nie ustają. To już ponad 96% zaawansowania rzeczowego.

Obecnie kontynuowane są prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz obiektów technicznych. Rozpoczęto budowę dróg dojazdowych oraz zaplecza socjalnego.

W skład zintegrowanego kompleksu chemicznego Polimery Police będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastruktura logistyczna. Całkowity szacowany budżet projektu wynosi ponad 1,5 mld euro, tym samym jest to największa inwestycja w polskiej branży chemicznej. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest obecnie na 2023 rok.

Budżet Polimerów Police to 7,21 mld zł, a poniesione do tej pory nakłady to 4,02 mld zł.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,9 mld zł w 2021 r.

Zobaczcie jak postępują prace na flagowej inwestycji Grupa Azoty, za której realizację odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins.

źródło/ fot. / mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Czajka

BS

Litwa i Polska podpisały umowę ws. budowy podmorskiego kabla prądu stałego

Autor

Moskwa chce wprowadzić Europę w wielowymiarowy kryzys

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie