Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Kolejne amerykańskie okręty w polskich portach

Ten rok był rekordowy jeśli chodzi o ilość wizyt amerykańskich okrętów w polskich portach. Nie powinno to dziwić ze względu na wzmożoną aktywność jednostek US Navy na wodach Morza Bałtyckiego.

29 października do Portu Gdynia,już poraz kolejny w tym roku przypłynął zbiornikowiec floty USNS Leroy Grumman. Jednostka cumuje przy Nabrzeżu Francuskim i ma pozostać ma w porcie do 1 listopada.

USNS Leroy Grumman to już drugi amerykański okręt, który w tym miesiącu odwiedził Gdyński port. Jeszcze niedawno bo 17-18 października w Gdyni goszczono niszczyciel rakietowy USS Roosevelt . Z kolei na początku października w Gdańsku mozna było podziwiać okręt wsparcia logistycznego William McLean.

Grumman jest częścią Combat Logistics Force firmy MSC, która jest liniami zasilającymi statki Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych na morzu. Statki te zapewniają praktycznie wszystko, czego potrzebują statki Marynarki Wojennej, w tym paliwo, żywność, uzbrojenie floty i ładunek suchy, części zamienne, pocztę i inne zaopatrzenie.

źródło media/ fot. US Navy Bill Mesta

Zobacz podobne

Budowa w porcie Władysławowo bazy serwisowej offshore – elektrowni wiatrowych na Bałtyku

BS

Indie: Marynarka wojenna poszukuje 78 osób z barki, która zatonęła u wybrzeży Bombaju

MZ

Maersk pozbywa się udziałów w rosyjskich portach

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie