Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Nietypowa jednostka w szczecińskiej Gryfii

Ciekawy statek przypłynął do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. To jednostka przystosowana do układania kabla na dnie morza.

Statek jest dokowany w największym doku stoczni – mówi Marcin Ornowski z Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. – Raczej rzadko spotykany. To jednostka specjalistyczna. Bardzo ciekawa. Służy tylko do układania kabla. System podawczy i wyładunkowy jest jeden. Ma zastosowanie do załadunku kabla bezpośrednio od producenta i rozkładania kabla.

Jednostka jest wyposażona w bęben kablowy zdolny obsłużyć do 5000 ton kabla, instalację do zrzucania skał i kamieni oraz system pogłębiania na 48 m na PS. głębokość pogłębiania.

Właścicielem jednostki Kdurance jest firma Boskalis. Jedna z firm posiadających największą flotę jednostek wielozadaniowych. Oprócz remontowanego statku firma posiada również inne wielofunkcyjne statki , które są zdolne do układania kabli, mowa o jednostkach Spirit, Ndeavour.

Kablowiec będzie remontowany przez tydzień. Gryfia ma dużo zleceń. Korzysta z koniunktury, jaka jest po pandemii.

fot. Radio Szczecin

Źródło Radio Szczecin , Boskalis /fot.gł. YT Boskalis

Zobacz podobne

Nad morzem powstaje nietypowe wzgórze. Usypano je z urobku budowy tunelu pod Świną

PL

Olimpijski test polskich żeglarzy w Marsylii

AB

Terminal Baltchem w Świnoujściu zaopatruje w ON północno-zachodnią Polskę

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie