Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Nietypowa jednostka w szczecińskiej Gryfii

Ciekawy statek przypłynął do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. To jednostka przystosowana do układania kabla na dnie morza.

Statek jest dokowany w największym doku stoczni – mówi Marcin Ornowski z Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. – Raczej rzadko spotykany. To jednostka specjalistyczna. Bardzo ciekawa. Służy tylko do układania kabla. System podawczy i wyładunkowy jest jeden. Ma zastosowanie do załadunku kabla bezpośrednio od producenta i rozkładania kabla.

Jednostka jest wyposażona w bęben kablowy zdolny obsłużyć do 5000 ton kabla, instalację do zrzucania skał i kamieni oraz system pogłębiania na 48 m na PS. głębokość pogłębiania.

Właścicielem jednostki Kdurance jest firma Boskalis. Jedna z firm posiadających największą flotę jednostek wielozadaniowych. Oprócz remontowanego statku firma posiada również inne wielofunkcyjne statki , które są zdolne do układania kabli, mowa o jednostkach Spirit, Ndeavour.

Kablowiec będzie remontowany przez tydzień. Gryfia ma dużo zleceń. Korzysta z koniunktury, jaka jest po pandemii.

fot. Radio Szczecin

Źródło Radio Szczecin , Boskalis /fot.gł. YT Boskalis

Zobacz podobne

Inwestycje Portu Gdańsk

BS

Obajtek: Orlen szacuje koszty Baltic Power na kilkanaście mld zł

KD

Sejm/ Komisje przeciw senackiej poprawce ws. noweli o pracy na morzu

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie