Polski Portal Morski
Aktualności

W październiku do Terminala LNG w Świnoujściu zrealizowano sześć dostaw gazu

194. dostawa LNG dla PGNiG dotarła do Terminala LNG w Świnoujściu. Gazowiec GLOBAL ENERGY dostarczył z USA około 93 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji. Była to 46. dostawa do gazoportu w Świnoujściu w tym roku.

Terminal LNG w Świnoujściu od tego roku dysponuje mocami regazyfikacji umożliwiającymi import 6,2 mld m3 gazu ziemnego rocznie. PGNiG ma zarezerwowaną pełną przepustowość gazoportu. Spółka korzysta ponadto z terminalu LNG w litewskiej Kłajpedzie. Po uruchomieniu gazociągu Polska-Litwa LNG odbierane w Kłajpedzie, po regazyfikacji, jest przesyłane do Polski.

Działający od kilku lat Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu oraz uruchomiony gazociąg Baltic Pipe to filary krajowego bezpieczeństwa energetycznego, które umożliwiają PGNiG skuteczną dywersyfikację importu gazu ziemnego. Dzięki intensyfikacji odbioru ładunków skroplonego gazu ziemnego oraz efektywnemu wykorzystaniu stale rozwijanej infrastruktury przesyłowej PGNiG zapewnia odbiorcom stabilne dostawy w sezonie grzewczym, a także w kolejnych latach.

Źródło: PGNiG Fot.: GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Hydrolodzy ostrzegają przed gwałtownym wzrostem stanu wody w Bałtyku

AB

Przęsła nowego mostu płyną na teren budowy na ul. Krygiera

BS

Polscy rolnicy nie stracą na transporcie ukraińskiego zboża

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie