Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Zapraszamy na spacer tunelem pod Świną

Zobaczcie jak wygląda tunel w Śwnoujściu pod Świną od strony wyspy Uznam, na wyspę Wolin.

Co nowego dzieje się na budowie?

Na wyspie Wolin aktualnie trwają prace przy konstrukcji budynku Stacji Trafo TK2. W części rampowej wykonywana jest izolacja pod jezdnię, montaż konstrukcji pod elewację czy roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W komorze odbiorczej wykonywane są prace przy konstrukcji szachtu oraz klatki schodowej. Na poszczególnych odcinkach kontynuowane są także roboty drogowe.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 w tunelu zakończyło się zbrojenie i betonowanie płyty pod jezdnię. Konstrukcja wyjścia EE1 jest nadal uszczelniana. Montowana jest także infrastruktura tunelowa.

W komorze startowej na wyspie Uznam zakończyła się zasypka w zachodniej części pod płytę jezdną. Ściany szczelinowe są uszczelniane. Na rampie i w tunelu zakończył się proces hydrofobizacji ścian szczelinowych, dzięki któremu woda nie będzie wnikać w głąb struktury ścian. W budynku Biura Centrum Obsługi, stacji Trafo TK3 czy TK1 prace koncentrują się na wykończeniu wnętrz oraz montażu potrzebnych instalacji. Plac budowy jest porządkowany.

źródło/ fot/mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Dzień działacza kultury w 3. Flotylli Okrętów

BS

Trwają poszukiwania statku z 9 osobami na pokładzie

BS

Co dzieje się na budowie tunelu w październiku?

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie