Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Zapraszamy na spacer tunelem pod Świną

Zobaczcie jak wygląda tunel w Śwnoujściu pod Świną od strony wyspy Uznam, na wyspę Wolin.

Co nowego dzieje się na budowie?

Na wyspie Wolin aktualnie trwają prace przy konstrukcji budynku Stacji Trafo TK2. W części rampowej wykonywana jest izolacja pod jezdnię, montaż konstrukcji pod elewację czy roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W komorze odbiorczej wykonywane są prace przy konstrukcji szachtu oraz klatki schodowej. Na poszczególnych odcinkach kontynuowane są także roboty drogowe.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 w tunelu zakończyło się zbrojenie i betonowanie płyty pod jezdnię. Konstrukcja wyjścia EE1 jest nadal uszczelniana. Montowana jest także infrastruktura tunelowa.

W komorze startowej na wyspie Uznam zakończyła się zasypka w zachodniej części pod płytę jezdną. Ściany szczelinowe są uszczelniane. Na rampie i w tunelu zakończył się proces hydrofobizacji ścian szczelinowych, dzięki któremu woda nie będzie wnikać w głąb struktury ścian. W budynku Biura Centrum Obsługi, stacji Trafo TK3 czy TK1 prace koncentrują się na wykończeniu wnętrz oraz montażu potrzebnych instalacji. Plac budowy jest porządkowany.

źródło/ fot/mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Turcja/ Resort obrony: dwa kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów

BS

„The World” – pływające miasto zawita do Szczecina

PL

Mariusz Błaszczak: budowa okrętów obrony wybrzeża Miecznik jako fregat będzie służyła odstraszaniu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie