Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

Maersk planuje zakład wyrobu odnawialnego metanolu za 10 mld euro

Budowę w Hiszpanii dużego zakładu metanolu odnawialnego służącego do zasilania statków towarowych przewiduje porozumienie z duńskim koncernem transportowym Maersk, które zawarł w czwartek rząd w Madrycie. Realizacja inwestycji ma kosztować 10 mld euro.

Jak poinformował rząd Hiszpanii, porozumienie w sprawie wartej 10 mld euro inwestycji zostało zawarte podczas czwartkowego spotkania w Madrycie, w którym uczestniczyli premier Pedro Sanchez i dyrektor generalny firmy Maersk Soren Skou.

Z planów duńskiego koncernu specjalizującego się w ładunkach kontenerowych wynika, że firma ta zamierza już w sezonie 2023-2024 rozpocząć zaopatrywanie statków w metanol odnawialny. Zakład produkcyjny, który miałby powstać w Hiszpanii, mógłby wytwarzać w ciągu roku około 2 mln ton odnawialnego paliwa – przewiduje projekt.

„Dzięki temu przedsięwzięciu mogłoby powstać też 85 tys. miejsc pracy” – przekazał rząd Hiszpanii.

Według wstępnych analiz najbardziej prawdopodobnym miejscem nowej inwestycji jest aktualnie Andaluzja na południu Hiszpanii bądź Galicja na północnym zachodzie tego kraju.

źródło PAP/ fot.Maersk

Zobacz podobne

25 mln zł w formie skarbowych papierów wartościowych dla Politechniki Morskiej

AZ

Most kolejowy nad Wartą z nową konstrukcją!

AB

Warszawa/ W Porcie Czerniakowskim powstanie budynek usługowy z bosmanatem

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie