Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

„Gryfia” będzie remontować okręty USA ?

Prezes Stoczni Remontowej Gryfia Krzysztof Zaremba podsumowywał mijający rok. Zaznaczył, że był to dobry rok – „Wyprostowanie i naprawa wielu spraw”, zysk za pierwsze półrocze głównie z remontów i dobre perspektywy finansowe na drugie.

Zaremba podkreślał, że mimo krytyki polityków PO, marszałka województwa i jego doradców, udało się także sprzedać tereny w Świnoujściu za 58 mln zł – a tam powstanie port instalacyjny elektrowni wiatrowych dla Orlenu.

Trwa także budowa nowego doku dla Gryfii, a stocznia może zatrudnić jeszcze około 100 osób na produkcji. To przeciwieństwo rządów poprzedników – mówił Zaremba.

– Pamiętajmy, że w 2015 roku stocznia była wydmuszką. Nawet pracownicy produkcyjni, którzy stanowią kość funkcjonowania stoczni, byli poddani outsourcingowi, czyli wyprowadzeni do jakiejś spółeczki. Pozbawiono stocznię nieruchomości. Praktycznie była zarejestrowana i miała certyfikat – mówi prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Krzysztof Zaremba ujawnił także, że stocznię odwiedziła amerykańska delegacja. Przy prawdopodobnym większym zaangażowaniu floty USA w tym regionie, remonty tych okrętów mogłyby się odbywać właśnie w Szczecinie.

źródło Radio Szczecin/ fot. flickr.com/Tomasz Przywecki 

Zobacz podobne

W Gdyni powstaje Akademickie Centrum Technologii Podwodnych. Inwestycja kluczowa dla bezpieczeństwa Polski.

BS

Polsko-azerskie rozmowy o transporcie, logistyce i bezpieczeństwie ruchu drogowego

KM

Mielno/ Zakończono przebudowę i rozbudowę systemu umocnień brzegowych

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie