Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Nowy obiekt na terenie portu morskiego w Gdańsku

Na terenie portu morskiego w Gdańsku powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej. Decyzję o finansowaniu budowy i przekazaniu 3,5 mln zł dotacji na wykonanie dokumentacji wydało Ministerstwo Finansów – poinformował w środę pomorski urząd wojewódzki.

W przesłanym w środę komunikacie poinformowano, że Ministerstwo Finansów, na wniosek Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, wydało decyzję o finansowaniu budowy zintegrowanego punktu granicznej kontroli na terenie portu morskiego przy ul. Kontenerowej w Gdańsku.

W komunikacie wskazano, że dotacja w wysokości 3,5 mln zł przeznaczona będzie na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

„Obecnie pomieszczenia dla inspekcji przeprowadzających kontrole graniczne są rozproszone. Nowy obiekt dla służb – przy dużym, stale rozwijającym się terminalu kontenerowym DCT – spowoduje płynniejsze kontrole przeładowywanych i składowanych ładunków” – wyjaśniono w komunikacie.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który ma zostać zrealizowany w 2023 roku, zakłada wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Drugi etap, czyli roboty budowlane, wykończeniowe i dostawę wyposażenia zaplanowano na lata 2024-2025/2026.

Zintegrowany punkt granicznej kontroli liczyć będzie ponad 10 tys. mkw. W budynku swoje siedziby będą miały: Inspekcja Weterynaryjna – Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku, Inspekcja Weterynaryjna – Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku, Państwowy Graniczny Inspektorat Sanitarny – Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Krajowa Administracja Skarbowa – Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku – Oddział Celny.

Obiekt zostać oddany do użytku w 2026 roku. Koszt realizacji szacowany jest na ok. 127 mln złotych.

źródło PAP/ fot. Port Gdańsk

Zobacz podobne

Premier: Szczecin ze Świnoujściem staje się coraz bardziej hubem technologiczno-energetycznym Polski

AB

Od dziś tańszy gaz dla biznesu!

KM

W Gdyni zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial – informacja prasowa

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie