Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Nowy obiekt na terenie portu morskiego w Gdańsku

Na terenie portu morskiego w Gdańsku powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej. Decyzję o finansowaniu budowy i przekazaniu 3,5 mln zł dotacji na wykonanie dokumentacji wydało Ministerstwo Finansów – poinformował w środę pomorski urząd wojewódzki.

W przesłanym w środę komunikacie poinformowano, że Ministerstwo Finansów, na wniosek Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, wydało decyzję o finansowaniu budowy zintegrowanego punktu granicznej kontroli na terenie portu morskiego przy ul. Kontenerowej w Gdańsku.

W komunikacie wskazano, że dotacja w wysokości 3,5 mln zł przeznaczona będzie na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

„Obecnie pomieszczenia dla inspekcji przeprowadzających kontrole graniczne są rozproszone. Nowy obiekt dla służb – przy dużym, stale rozwijającym się terminalu kontenerowym DCT – spowoduje płynniejsze kontrole przeładowywanych i składowanych ładunków” – wyjaśniono w komunikacie.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który ma zostać zrealizowany w 2023 roku, zakłada wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Drugi etap, czyli roboty budowlane, wykończeniowe i dostawę wyposażenia zaplanowano na lata 2024-2025/2026.

Zintegrowany punkt granicznej kontroli liczyć będzie ponad 10 tys. mkw. W budynku swoje siedziby będą miały: Inspekcja Weterynaryjna – Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku, Inspekcja Weterynaryjna – Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku, Państwowy Graniczny Inspektorat Sanitarny – Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Krajowa Administracja Skarbowa – Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku – Oddział Celny.

Obiekt zostać oddany do użytku w 2026 roku. Koszt realizacji szacowany jest na ok. 127 mln złotych.

źródło PAP/ fot. Port Gdańsk

Zobacz podobne

Zatruta woda przyczyną padania ryb. Ktoś wysypał pestycyd do rzeki

JJ

ORP „Komendant Piłsudski” pierwszym polskim okrętem bojowym na Bałtyku

BS

Kanadyjski okręt przechwycił ponad tonę heroiny na wodach Zatoki Perskiej

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie