Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Strażak-28 gotowy do pracy

W niedzielę, 13 listopada około godz. 18 stocznię Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku opuścił Strażak-28. Statek pożarniczy zbudowany dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zacumował już w docelowym porcie.

Strażak-28, o długości 29,2 m i szerokości 10,47 m, jest nowoczesną jednostką, wyposażoną w dwie potężne pompy FiFi o mocy 2700 m3/h każda, z uciągiem na palu 45t. To parametry, które m.in. wyróżniają ją spośród statków pożarniczych stacjonujących obecnie w Szczecinie i Świnoujściu.

Statek będzie przeznaczony m.in. do wykonywania zadań ochrony przeciwpożarowej przy przeładunkach, transporcie materiałów niebezpiecznych przez zbiornikowce przewożące gazy i ciecze łatwopalne, wymagające asyst jednostki pożarowej oraz zadań związanych z ratownictwem i bezpieczeństwem pracy portu Szczecin i Świnoujście.

Strażak-28 dołączył już do dwóch pozostałych jednostek we flocie ZMPSiŚ SA. Obecnie w Szczecinie cumuje Strażak-24, a w Świnoujściu Strażak-26.

Fot.: ZMPSiŚ mat. film. Polska Morska

Zobacz podobne

Rząd w wakacje planuje przyjąć wart 11 mld zł program budowy zbiorników retencyjnych

BS

Borsuk i inny sprzęt z PGZ na ćwiczeniu Dragon-21

KM

Powstają sekcje nowego statku pożarniczego Strażak-28

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie