Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

Albatros podniesie biało-czerwoną banderę

Już w poniedziałek 28 listopada 2022 roku na Albatrosie po raz pierwszy zostanie podniesiona bandera wojenna.

Niszczyciele min projektu 258 przeznaczone są do poszukiwania i zwalczania min morskich w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego. ORP Kormoran (601) uroczyście wcielono do 13.Dywizjonu Trałowców w Gdyni i podniesiono na nim banderę 28 listopada 2017 roku. W piątą rocznicę tego wydarzenia planowane jest podniesienie bandery na 258/2, który nosi nazwę Albatros (602). Odbędzie się to w 104. rocznicę utworzenia Marynarki Wojennej RP.

Armata AM-35 wchodząca, razem z zintegrowaną głowicą śledzącą ZGS-35, w skład okrętowego systemu uzbrojenia OSU-35K trafiła na Mewę 12 listopada. W celu sprawdzenia zamienności podstawowego uzbrojenia i wyposażenia niszczycieli min zostanie ona w tym tygodniu zdemontowana i próbnie zamontowana na Albatrosie.

Pod koniec 2022 roku kompletny montaż całego systemu OSU-35K zostanie wykonany na Albatrosie, a na początku 2023 roku na Mewie.

źródło http://www.defence24.pl / fot. PRS

Zobacz podobne

Stocznia na dwóch barkach

KM

Wypłynął z Gdyni i samotnie przepłynął dookoła świata. Wspominamy wyczyn Henryka Jaskuły

PL

Podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy Urzędami Morskimi w Szczecinie i Gdyni z Morskim Oddziałem Straży Granicznej

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie