Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

Albatros podniesie biało-czerwoną banderę

Już w poniedziałek 28 listopada 2022 roku na Albatrosie po raz pierwszy zostanie podniesiona bandera wojenna.

Niszczyciele min projektu 258 przeznaczone są do poszukiwania i zwalczania min morskich w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego. ORP Kormoran (601) uroczyście wcielono do 13.Dywizjonu Trałowców w Gdyni i podniesiono na nim banderę 28 listopada 2017 roku. W piątą rocznicę tego wydarzenia planowane jest podniesienie bandery na 258/2, który nosi nazwę Albatros (602). Odbędzie się to w 104. rocznicę utworzenia Marynarki Wojennej RP.

Armata AM-35 wchodząca, razem z zintegrowaną głowicą śledzącą ZGS-35, w skład okrętowego systemu uzbrojenia OSU-35K trafiła na Mewę 12 listopada. W celu sprawdzenia zamienności podstawowego uzbrojenia i wyposażenia niszczycieli min zostanie ona w tym tygodniu zdemontowana i próbnie zamontowana na Albatrosie.

Pod koniec 2022 roku kompletny montaż całego systemu OSU-35K zostanie wykonany na Albatrosie, a na początku 2023 roku na Mewie.

źródło http://www.defence24.pl / fot. PRS

Zobacz podobne

MKiŚ: powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce

KM

Położenie stępki i wodowanie – kamienie milowe w budowie pierwszych gazowców PGNiG

KM

Zakończenie inwestycji w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie