Polski Portal Morski
Aktualności

PGNiG stał się Zespołem Oddziałów PGNiG Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A.

PGNiG został przekształcony w Zespół Oddziałów PGNiG Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. – poinformował PAP w środę PKN Orlen. Spółki byłej grupy PGNiG zmienią nazwy na np. PGNiG Obrót Grupa Orlen czy PSG Grupa Orlen, Exalo Drilling Grupa Orlen – dodał koncern.

PKN Orlen poinformował PAP w środę, że „nazwa +PGNiG Grupa Orlen+ używana jest przede wszystkim w postaci logotypu, jako identyfikacja graficzna działalności byłego PGNiG S.A., który obecnie funkcjonuje jako Zespół Oddziałów PGNiG Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. w Grupie Orlen”.

Dodano, że „zachowanie logo PGNiG w komunikacji wizualnej Grupy Orlen zostało uzgodnione w konsultacjach ze stroną społeczną byłej GK PGNiG. Służy ono identyfikacji obszarów działania byłej PGNiG S.A. w obrębie Grupy Orlen”. Płocki koncern wyjaśnił, że podobna wizualizacja obowiązywać będzie również spółki byłej GK PGNiG, np. PGNiG Obrót Grupa Orlen czy PSG Grupa Orlen, Exalo Drilling Grupa Orlen”.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen podjęło uchwałę w sprawie połączenia z PGNiG oraz o odpowiednich zmianach w statucie PKN Orlen 28 września. Natomiast akcjonariusze PGNiG przegłosowali połączenie z PKN Orlen podczas NWZ 10 października.

Przejęcie PGNiG to kolejny etap budowy przez PKN Orlen multienergetycznego koncernu, po wcześniejszym przejęciu Grupy Energa oraz Grupy Lotos.

„(…) W dniu 15 listopada 2022 roku Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (…) w związku z połączeniem PKN ORLEN ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (…) podjął uchwały w sprawie wykluczenia z dniem 18 listopada 2022 roku z obrotu na Głównym Rynku GPW 5 778 314 857 akcji zwykłych PGNiG na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1,00 PLN każda oraz w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW 534 494 124 akcji zwykłych PKN ORLEN na okaziciela serii F o wartości nominalnej 1,25 zł każda (…)” – podano wówczas w komunikacie Orlenu.

Źródło: PAP Fot.: PGNiG

Zobacz podobne

Wzrośnie budżet na budowę drogi wodnej przez Mierzeję

BS

Prezes PKN Orlen na FWR: negocjacje ws. partnera dla Lotosu zaawansowane w 70 proc.

BS

50-lecie pływania pod biało-czerwoną banderą jachtu Copernicus

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie