Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowe hale do budowy okrętów w PGZ Stoczni Wojennej

Zakończył się pierwszy etap programu rozbudowy i modernizacji infrastruktury PGZ Stoczni Wojennej obejmującej m.in. zaprojektowanie hali integracji kadłubów. Atualnie poszukiwany jest wykonawca.

PGZ SW wybuduje halę kadłubową z czterema przybudówkami, halę produkcyjną, budynek socjalno-administracyjnego z przybudówką techniczną oraz przebuduje i rozbuduje Nabrzeże Slipowe. Prace obejmą również zagospodarowanie terenu, placów składowych i dróg wewnętrznych wraz z budową, przebudową i likwidacją infrastruktury technicznej towarzyszącej oraz rozbiórką istniejących obiektów. Ponadto przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż sprzętu oraz urządzeń wymienionych w dokumentacji wraz z próbami, odbiorami technicznymi i szkoleniem załogi, w tym suwnic przewidzianych do obsługi hali kadłubowej i hali produkcyjnej.

Planowany termin rozpoczęcia robót to luty 2023 roku, a ich zakończenie 16 miesięcy później.

Hala kadłubowa ma mieć długość 154,3 metry i szerokość 38,5 metra. Wysokość konstrukcji od poziomu posadzki do szczytu kalenicy będzie wynosić 42,99 metra. Na wschodniej oraz zachodniej ścianie hali znajdować się będą bramy składane z tkaniny, przy czym wschodnia brama będzie umożliwiać wyjazd suwnicy na estakadę. Wymiary bram pozwalać mają na wprowadzenie poszczególnych sekcji okrętów, a w następnej kolejności na ich wyprowadzenie w celu zwodowania. Na północnej ścianie hali umieszczona została brama boczna o wymiarach około 5 x 5 m z otwieraniem pionowym.

źródło http://www.defence24.pl , Linkedin/ fot. PGZ SW

Zobacz podobne

Tunel w Świnoujściu. Pierwszy asfalt już położony.

BS

Jeszcze więcej tankowców w Naftoporcie. Rekordowe obroty w I kwartale 2023 roku

BS

286. dostawa gazu ziemnego do Terminala LNG w Świnoujściu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie