Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowe hale do budowy okrętów w PGZ Stoczni Wojennej

Zakończył się pierwszy etap programu rozbudowy i modernizacji infrastruktury PGZ Stoczni Wojennej obejmującej m.in. zaprojektowanie hali integracji kadłubów. Atualnie poszukiwany jest wykonawca.

PGZ SW wybuduje halę kadłubową z czterema przybudówkami, halę produkcyjną, budynek socjalno-administracyjnego z przybudówką techniczną oraz przebuduje i rozbuduje Nabrzeże Slipowe. Prace obejmą również zagospodarowanie terenu, placów składowych i dróg wewnętrznych wraz z budową, przebudową i likwidacją infrastruktury technicznej towarzyszącej oraz rozbiórką istniejących obiektów. Ponadto przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż sprzętu oraz urządzeń wymienionych w dokumentacji wraz z próbami, odbiorami technicznymi i szkoleniem załogi, w tym suwnic przewidzianych do obsługi hali kadłubowej i hali produkcyjnej.

Planowany termin rozpoczęcia robót to luty 2023 roku, a ich zakończenie 16 miesięcy później.

Hala kadłubowa ma mieć długość 154,3 metry i szerokość 38,5 metra. Wysokość konstrukcji od poziomu posadzki do szczytu kalenicy będzie wynosić 42,99 metra. Na wschodniej oraz zachodniej ścianie hali znajdować się będą bramy składane z tkaniny, przy czym wschodnia brama będzie umożliwiać wyjazd suwnicy na estakadę. Wymiary bram pozwalać mają na wprowadzenie poszczególnych sekcji okrętów, a w następnej kolejności na ich wyprowadzenie w celu zwodowania. Na północnej ścianie hali umieszczona została brama boczna o wymiarach około 5 x 5 m z otwieraniem pionowym.

źródło http://www.defence24.pl , Linkedin/ fot. PGZ SW

Zobacz podobne

Jacht Zjawa IV otrzyma nowe życie

KD

MI: transport kolejowy i drogowy wśród tematów rozmów ministrów infrastruktury Polski i Ukrainy

BS

Proman Stena Bulk wprowadza pierwszy tankowiec na metanol

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie