Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Podsumowanie tygodnia na budowie tunelu pod Świną

Jak widać w materiale filmowym, w minionym tygodniu prace przebiegały nie tylko w wydrążonym tunelu, ale również w komorze startowej na wyspie Uznam.

W komorze startowej na wyspie Uznam szalowana i zbrojona jest płyta jezdna w części zachodniej. Płyty jezdne w części wschodniej są betonowane. W części centralnej układu jezdnego trwa przygotowanie pod zasypkę. Strop górny został całkowicie zazbrojony oraz zabetonowany. Na stropie pośrednim murowana jest klatka ewakuacyjna. W budynku Biura Centrum Obsługi trwają między innymi roboty wykończeniowe czy instalacyjne prace wewnętrzne. Na placu budowy kontynuowane są prace porządkowe .

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 zamontowano wszystkie wsporniki górne. W tunelu montowana jest instalacja infrastruktury czy bariery energochłonne na odcinku T2. Na odcinku T1 trwają przygotowania do wykonania izolacji płyty jezdnej. Konstrukcja obu wyjść ewakuacyjnych oraz prefabrykaty są uszczelniane.

Na rampie po stronie wyspy Wolin wykonano izolację pod warstwy bitumiczne. Montowana jest też konstrukcja pod elewację. Na budowie stacji Trafo TK2 zakończyły się prace przy konstrukcjach. Nadal wykonywane są roboty wykończeniowe, a na drogach budowana jest niezbędna infrastruktura drogowa.

źródło / fot./ mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Czapki z głów, oficerowie

KM

Grzegorz Puda: początki Morskiego Instytutu Rybackiego sięgają pierwszych lat odrodzonej Polski

KM

PŻB powołała spółkę, która zajmie się flotą serwisową obsługującą morskie farmy wiatrowe

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie