Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

51 dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu w tym roku

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 199. dostawa od początku działania polskiego gazoportu. Ładunek ze skroplonym gazem ziemnym przypłynął do Polski z USA gazowcem Maran Gas Apollonia. W tym roku to 51. dostawa. A już wkrótce odebrany zostanie 200. ładunek.

Jak mówiła Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – Ten rok jest rekordowy – pod względem ilości dostaw.

Terminal LNG w Świnoujściu jest jednym najważniejszych elementów bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Polska od dawna konsekwentnie uznawała bezpieczeństwo energetyczne jako kluczowy czynnik w wymiarze kształtowania polityki energetycznej.

Intensyfikacja dostaw LNG to ważny element działań dywersyfikacyjnych realizowanych przez PGNiG oraz uniezależniania Polski od dostaw gazu z Rosji

– Działający od kilku lat terminal LNG w Świnoujściu oraz uruchomiony kilka dni temu gazociąg Baltic Pipe to filary krajowego bezpieczeństwa energetycznego, które umożliwiają PGNiG skuteczną dywersyfikację importu gazu ziemnego. Dzięki intensyfikacji odbioru ładunków skroplonego gazu ziemnego oraz efektywnemu wykorzystaniu stale rozwijanej infrastruktury przesyłowej możemy zapewnić odbiorcom stabilne dostawy w najbliższym sezonie grzewczym, a także w kolejnych latach – podkreśliła Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

źródło PGNiG/ fot. TT/PGNiG

Zobacz podobne

Wykonano ok. 95 proc. prac przy budowie wrót sztormowych na Tudze

BS

PŻM P.P. – TRADYCJA i ROZWÓJ

KM

W Gdyni powstanie nowy budynek bosmanatu wraz z centrum szkolenia żeglarskiego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie