Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraińska Marynarka Wojenna: na Morzu Czarnym rosyjskie okręty, które mogą przenosić do 24 rakiet Kalibr

W akwenie Morza Czarnego znajduje się obecnie 21 rosyjskich okrętów, w tym cztery mogące przenosić do 24 rakiet Kalibr – powiadomiła w niedzielę ukraińska Marynarka Wojenna.

„Na Morzu Czarnym na dyżurze bojowym znajduje się 21 wrogich okrętów, w tym cztery mogące przenosić rakiety manewrujące Kalibr; ogólna liczba jednostek ognia (wynosi) 24” – powiadomiono w komunikacie na Facebooku Marynarki Wojennej Ukrainy.

Z kolei na Morzu Śródziemnym Rosja utrzymuje dziewięć okrętów, w tym pięć mogących przenosić do 76 rakiet manewrujących Kalibr.

Źródło: PAP Fot.: Beyond the Headline

Zobacz podobne

PKN Orlen. Finalizacja przejęcia OTP – największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce

AB

Pomyślne zakończenie procesu restrukturyzacji w stoczni remontowej „Nauta”

KM

BGK podsumowuje dwuletnią działalność Funduszu Trójmorza

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie