Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Do końca tygodnia droga w tunelu pod Świną będzie gotowa

Tunelem pod Świną, pierwszy samochód będzie mógł przejechać już w sobotę. Wykonawca budowy stałego połączenia między wyspami Uznam i Wolin informuje, że do końca tego tygodnia droga w tunelu będzie skończona.

To oczywiście nie oznacza końca inwestycji, jednak i ta data może zaskoczyć.

Prace wewnątrz świnoujskiego tunelu są na dobrej drodze, by zakończyć je w tym roku. A inż. Piotr Flisiak, Dyrektor Kontraktu budowy, zapowiada, że podwodna droga będzie gotowa do przejazdu na dniach: – Od soboty można powiedzieć, że wyspy będą połączone, będzie brakowało oczywiście asfaltu i wszystkich urządzeń niezbędnych do tego, aby tunel funkcjonował. Ale te prace już trwają.

Miłym zaskoczeniem jest też termin zakończenia prac całej inwestycji: – Jeżeli chodzi o terminy zakończenia, termin realizacji prac, to wszystkie roboty konstrukcyjne chcemy zakończyć w tym roku. Jeżeli chodzi o samo oddanie tunelu do eksploatacji, to wszystkie roboty, łącznie z wewnętrznymi testami, chcemy zakończyć w połowie kwietnia, czyli termin oddania – przed wakacjami – dodaje Flisiak.

Budowa tunelu pod Świną rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Inwestycja jest warta 913 mln zł.

źródło Radio Szczecin/ fot. UM Świnoujście

Zobacz podobne

Czy Nord Stream 2 czeka katastrofa? Rosjanie twierdzą, że nieukończony gazociąg jest ukończony

JJ

Gazprom: przesył surowca gazociągiem jamalskim będzie wstrzymany od 6 do 10 lipca

BS

Chińska flota tankowców przeładowuje z rosyjskich statków ropę na środku Atlantyku

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie