Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Do końca tygodnia droga w tunelu pod Świną będzie gotowa

Tunelem pod Świną, pierwszy samochód będzie mógł przejechać już w sobotę. Wykonawca budowy stałego połączenia między wyspami Uznam i Wolin informuje, że do końca tego tygodnia droga w tunelu będzie skończona.

To oczywiście nie oznacza końca inwestycji, jednak i ta data może zaskoczyć.

Prace wewnątrz świnoujskiego tunelu są na dobrej drodze, by zakończyć je w tym roku. A inż. Piotr Flisiak, Dyrektor Kontraktu budowy, zapowiada, że podwodna droga będzie gotowa do przejazdu na dniach: – Od soboty można powiedzieć, że wyspy będą połączone, będzie brakowało oczywiście asfaltu i wszystkich urządzeń niezbędnych do tego, aby tunel funkcjonował. Ale te prace już trwają.

Miłym zaskoczeniem jest też termin zakończenia prac całej inwestycji: – Jeżeli chodzi o terminy zakończenia, termin realizacji prac, to wszystkie roboty konstrukcyjne chcemy zakończyć w tym roku. Jeżeli chodzi o samo oddanie tunelu do eksploatacji, to wszystkie roboty, łącznie z wewnętrznymi testami, chcemy zakończyć w połowie kwietnia, czyli termin oddania – przed wakacjami – dodaje Flisiak.

Budowa tunelu pod Świną rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Inwestycja jest warta 913 mln zł.

źródło Radio Szczecin/ fot. UM Świnoujście

Zobacz podobne

Trzy lata Wód Polskich. „Nie zwalniamy tempa” – mówi w wywiadzie Prezes Przemysław Daca

Autor

250. dostawa gazu do Świnoujścia. To kluczowy surowiec dla bezpieczeństwa energetycznego kraju

PL

W poniedziałek przedwstępna umowa na terminal kontenerowy w Świnoujściu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie